Догори
Дати відгук

Корупція в міністерстві Романа Абрамовського доведена судом

Суд визнав посадовця Міндовкілля винним у корупційному правопорушенні. Справа, яку ми розслідували майже рік, добігла кінця.

6 хв на прочитання15 Січня 2021, 16:35
Поділитись:

Солом’янський районний суд м. Києва нарешті завершив розгляд справи про адміністративне правопорушення, що надійшла від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України за заявою GreenPost, про притягнення до адміністративної відповідальності Марини Тіщенкової, яка працює на посаді директора Департаменту екологічної оцінки та контролю Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, та визнав її винною.

Нагадаємо, що чиновниця потрапила до поля зору правоохоронців і ЗМІ на початку 2020 року,  побивши загальноукраїнські рекорди з кількості протоколів про корупцію, виданих на руки одній особі. Загалом їй було вручено 34 протоколи про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією. За цей час було проведено понад 10 судових засідань у справі.

Правоохоронці зацікавилися чиновницею, коли декілька десятків українських підприємств різної форми власності почали масово скаржитися на неможливість отримати вчасно висновки з оцінки впливу на довкілля.

Нові екологічні висновки Україна зобов’язалася видавати, адаптуючись до норм законодавства Західної Європи й виконуючи Угоду про асоціацію з ЄС.

Для реального сектора економіки така затримка видачі документів означає ні що інше, як загрозу втратити активи та неможливість подальшого розвитку, адже документ — у переліку обов’язкових для отримання інших дозвільних документів для ведення підприємницької діяльності, наприклад, реконструкції, що може стосуватися розширення виробництва і створення робочих місць.

Власне закон «Про оцінку впливу на довкілля» встановлює чіткі строки проходження процедури, а затримка видачі хоча б на день — вважається порушенням.

У випадку з Мариною Тіщенковою затримки були значно довшими. Цей факт підтвердив і Солом’янський районний суд, де розглядалася справа за поданням Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Так, суд установив, зокрема, що в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля справді виявлено порушення строків опублікування звітів про громадське обговорення та висновків про оцінку впливу на довкілля для Товариства з обмеженою відповідальністю «ДВ Нафтогазовидобувна компанія», ДП «Житомирський лісгосп», ДП «Городницьке лісове господарство», ПрАТ «Запоріжвогнетрив», ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів», ПрАТ «Дніпровський металургійний комбінат», ТОВ «Доназовкомплект», КП «Харківські Теплові мережі», ТОВ ДТЕК «Добропіллявугілля», ПрАТ «Веско», ТОВ «Десна С Контракт», ТОВ «Торговельно-виробнича фірма Г.Арт», ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство».

Розуміючи всю відповідальність і ймовірні наслідки недобросовісного виконання своїх обов’язків, Марина Тіщенкова та її покровителі намагалися звинуватити у всьому рядових спеціалістів згаданого департаменту.

Зокрема, саме цим людям чиновниця намагалася інкримінувала брак досвіду та затримку з оприлюдненням документів і поданням їх на підпис.

Звісно, можна було б повірити у це, якби не той факт, що сама Марина Тіщенкова до приходу в Міндовкілля була керівником фірми, які надавала послуги з підготовки проєктної документації підприємствам (увага!) для проходження процедури ОВД. Навряд чи за таких умов вона не знала про всю важливість дотримання строків чи не розуміла особливості процесу.

Нагадаємо, що за рік міністром Абрамовським не було проведено жодного службового розслідування з приводу вищезазначених порушень та не було відсторонено від службових обов’язків чиновницю навіть на час слідства. Понад те, Марина Тіщенкова ще й отримала підвищення. Це свідчить лише про зацікавленість у корупційних схемах і покривання своєї підлеглої міністром.

ЦИТАТА З ПОСТАНОВИ:

«Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-9-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення в епізодах щодо несвоєчасних підписань висновків з оцінки впливу на довкілля, які зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення № 299, № 301, № 304, № 305, № 306, № 307, № 308, № 312, № 314, № 315, № 316, № 317, № 319, № 320 від 15.07.2020 р.».

Отже, суд визнав Марину Тіщенкову винною у вчиненні адмінпорушення, пов’язаного з корупцією. Чекаємо дій із боку чинного міністра довкілля Романа Абрамовського, який у відповідь на запит GreenPost ще влітку зазначив, що «...в разі наявності рішення  суду Міністерством буде вжито відповідні заходи, передбаченні законодавством України». Рішення суду є — чекаємо дій! 

Зараз на сайті Міндовкілля висить оголошення про набір нових кадрів у Департамент екологічної оцінки та контролю Міндовкілля.

Зокрема, вакантні посади головного спеціаліста відділу стратегічної екологічної оцінки, до повноважень якого входитиме організація та координація проведення СЕО та головного спеціаліста відділу оцінки впливу на довкілля, який має забезпечувати реалізацію процедури ОВД, а саме: підготовку проєктів висновків з ОВД, листів-відмов у видачі висновку, звітів про громадське обговорення планованої діяльності, ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля тощо. До слова, міністерство забуло вказати, куди саме треба подавати документи.

Тільки от з такими «керівниками» ліпше оминати такі вакансії й бути безробітним, ніж виконувати роль «цапа-відбувайла» у чиїхось кулуарних іграх і маніпуляціях ціною у мільйони гривень.

Про перебіг справи читайте у попередніх розслідуваннях GreenPost :

Історія про те, як чиновник живе на одну зарплату, а насправді володіє трьома компаніями 

Український антирекорд: чиновниці вручили одночасно 34 протоколи про порушення законів

Корупційний антирекорд: чиновниця отримала ще 25, до попередніх 34, протоколів про корупцію

Міністр Абрамовський не поспішає відсторонювати від роботи чиновницю, якій вручили 59 протоколів про корупцію

Чому міністру не вистачило політичної волі вплинути на ситуацію із корупційним скандалом навколо міністерства?

Чиновниця Міндовкілля намагається уникнути правосуддя

Підлегла міністра Абрамовського колекціонує протоколи про корупцію та продовжує працювати на держслужбі

Протоколи про корупцію в Міністерстві захисту довкілля

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Розслідування