Догори
Дати відгук

В Україні перестав належно працювати Єдиний реєстр з ОВД. Чи будуть покарані винні?

3 хв на прочитання14 Лютого 2020, 15:44
Поділитись:
14.02.2020

Мінекоенерго з початку 2020 року своєчасно не надає та не оприлюднює екологічні висновки, вкрай необхідні для роботи підприємств і поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Процедура  і чіткі терміни надання цих документів у електронному Єдиному реєстрі ОВД передбачені законом «Про оцінку впливу на довкілля».

У відомстві не називають жодних причин такої затримки.

Так, станом на 1 лютого 2020 року, 35 українських підприємств без жодних пояснень від державного регулятора взагалі не отримали висновки ОВД.

Не внесено до Єдиного реєстру ОВД  й інші рішення Міненерго, наприклад,  про відмову з якихось причин  надавати необхідні документи цим підприємствам.

GreenPost детально писав про цю ситуацію раніше: Нове Мінекоенерго повертається до старих корупційних схем.

За останні десять днів Мінекоенерго під тиском суспільного резонансу – з великим запізненням оприлюднило деякі висновки та відмови їх надавати, але  так і не пояснило решті суб’єктів господарювання причин затримки видачі документів.

Перелік підприємств, які не отримали висновки або отримали із великим запізненням, за що передбачені санкції та кримінальна відповідальність. Взятий у відкритому доступі в єдиному реєстрі ОВД.

Оскільки ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» чітко вказує (до дня – Ред.) терміни видачі висновків ОВД без можливості видавати їх пізніше зазначеного у законі терміну або публікувати заднім числом, очевидно, відповідальним посадовцям у Мінекоенерго загрожують санкції, передбачені статтею 1729-2 КУпАП («Порушення законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля»). Вона передбачає притягнення до адміністративної, цивільної і навіть кримінальної відповідальності чиновників, які саботують дію закону та порушують право суб’єктів господарювання на доступ до державних сервісів.


ДОВІДКА. У 2016 році вступила в силу Угода про асоціацію України з ЄС. Шостий розділ цього документа стосується екологічної політики і зобов’язань нашої держави приводити національне законодавство до стандартів, прописаних в директивах Євросоюзу. Директива (англ. Directive) — тип законодавчого акта Європейського Союзу, який запроваджується в обов’язковому порядку через національне законодавство. Верховна Рада України під тиском ЄС та екологічних активістів ухвалила ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» у 2017 році, виконуючи саме вимоги Угоди про асоціацію із ЄС.


У країнах Європейського Союзу, а тепер і в Україні, директива про ОВД є обов’язковою, а кожен суб’єкт господарювання у процесі ведення своєї діяльності повинен мати документ - державну оцінку впливу такої діяльності на довкілля. Якщо якась країна не запровадила вчасно відповідну директиву до національного законодавства, вона однаково має силу закону в цій країні, і її порушення може бути оскаржено в Суді ЄС.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
24 квітня свято Всесвітній день захисту лабораторних тварин Проти вівісекції
24 квітня – Всесвітній день захисту лабораторних тварин та тих, хто бореться проти вівісекції
4 хв на прочитаннягодина тому
Антарктида Вулкан Природа Дорогоцінний метал
В Антарктиді вулкан вивергає золото: щодня виходить по 6 тисяч доларів
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: Телеграм-канал «Дача. Сад та город»
Компостер власноруч: ідеї та поради (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Гортензія волотиста Sundae Fraise здатна прикрасити посадки з хвойних і листопадних рослин (ФОТО)
1 хв на прочитання10 годин тому
На Одещині лелеки повернулися до своїх гнізд, які були укріплені спеціальними платформами
1 хв на прочитанняВчора
На Одещині рятувальники витягли коня із болота (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Кабмін сьогодні на засіданні прийняв низку рішень у сфері охорони здоровʼя, агросектору та екології
3 хв на прочитанняВчора
Незаконна рибалка на озері Кугурлуй спричинила збитки рибним запасам України на більш як 350 тис. грн
1 хв на прочитанняВчора