У Кропивницькому відкрили надсучасне відділення легеневої терапії (фото)
Загальна ціна реставраційних та будівельних робіт - 22 млн гривень, а на закупку медобладнання витратили 14,5 млн
У Кропивницькому після реконструкції відкрили терапевтичне відділення легеневої терапії. Відділення легеневої терапії з палатами інтенсивної терапії в центральній міській лікарні Кропивницького розраховане на 30 місць. Пацієнтів поки немає. Повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради.
Одна з чотирьох палат інтенсивної терапії на два ліжка обладнана апаратами штучної вентиляції легень, функціональним електричним ліжком.
"Це надзвичайно високоточна апаратура, — розповів національний експерт з медпроєктів Володимир Мітін, — Наприклад, таких систем подачі кисню в Україні лише п’ять. У вас в Кропивницькому — шоста і сьома. Тут є і дефібрилятор, пульсоксиметри, двошприцевий інфузійний насос, аспіратор вакуумний, апарати штучної вентиляції легенів, монітори. Все, що необхідне для того, аби рятувати життя пацієнтів. Не побоюся сказати, що легеневе відділення у Кропивницькому – найкраще в Україні!", – розповів Володимир Мітін.
За його словами, артеріальний тиск, сатурація, температура, електрокардіограма пацієнта та частоти дихань висвітлюватимуться і записуватимуться на моніторі. Цю інформацію можна роздрукувати, через інтернет вона передаватиметься на пост медсестрі.
Дві системи подачі кисню, що встановили, коштують по 280 тис. грн кожна.
"Унікальність таких систем в тому, щоб не під’єднувати людину одразу до апарату штучного дихання, а максимально втримати пацієнта на подачі кисню. Це називається високопотокова система кисневої терапії, тобто вона дозує кисень під високим потоком", - говорить Мітин.
Біля кожного ліжка знаходиться подача кисню, яким можуть забезпечити кожного хворого. Є у відділенні палати на одне, два, три та чотири ліжок.
У відділені працюють шістнадцять людей. Набиратимуть лікарів-анестезіологів та медсестер, які працюватимуть виключно у палатах інтенсивної терапії. Проєктно-кошторисну документацію на реставрацію історичної будівлі державного значення виготовляли три з половиною роки. Реконструювали відділення за пів року.
"Реставрація терапевтичного відділення виконана за гроші з міського бюджету. Загальна ціна реставраційних та будівельних робіт - 22 мільйони гривень. На 14,5 мільйонів купили обладнання. Фінально плануємо вкластися в суму 40 мільйонів гривень", - розповів міський голова Кропивницького Андрій Райкович.
Раніше ми розповідали, коли в Україні заборонять продаж ліків дітям.