Догори
Дати відгук

Коли в Україні заборонять продаж ліків дітям

Відповідний законопроєкт нардепи мають намір зареєструвати та проголосувати у парламенті

1 хв на прочитання20 Лютого 2021, 15:25
В Україні заборонять продаж ліків неповнолітнім В Україні заборонять продаж ліків неповнолітнім
Поділитись:

Після трьох випадків отруєння підлітків доступним безрецептурним спазмолітиком, нардепи планують зареєструвати у Раді законопроєкт, який заборонить продаж ліків неповнолітнім. Про це заявив голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Повідомляє "Радіо Свобода".

«Законопроєкт, який заборонить продаж ліків дітям до 18 років: і рецептурних, і безрецептурних. Про вітаміни ми зараз не кажемо, про бади не кажемо, бо це не є ліки», – сказав Радуцький.

Голова профільного комітету додав, що остаточно не вирішено, яке покарання передбачатиметься за продаж ліків дітям, утім зауважив, що одна з пропозицій — прирівняти до покарання за продаж фальсифікованих ліків.

«У нас ще є суперечка, наскільки жорстким має бути покарання. Воно має бути, і нести слід адміністративну, і кримінальну відповідальність, але по термінах ще не скажу», – додав Радуцький.

Нагадаємо, спазмолітиками отруїлися 16 лютого дві 12-річні дівчинки у місті Боярка під Києвом. Діти з'їли по декілька десятків пігулок. Одна з дівчат померла.
Крім того, 17 лютого в Умані ще дві 13-річні школярки наковтались пігулок. Дівчата прийняли таблетки спазмолітика просто у школі. Діти потрапили до лікарні.

Також у Києві 15-річний хлопець наковтався таблеток та потрапив до лікарні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.