Фахівці розповіли, що варто зробити, прокинувшись серед ночі
Лягти в ліжко, порахувати овець або крутитися, поки врешті не заснеш, – не варіант
Прокидання серед ночі й неможливість заснути – симптоми безсоння. Про це писав GreenPost із посиланням на сайт courses.lumenlearning.com.
Розслаблюючі образи або думки можуть допомогти викликати сон більше, ніж спроба порахувати овець, яка, на думку деяких досліджень, може відволікати більше, ніж розслабляти. Незалежно від того, яка техніка використовується, більшість експертів сходяться на думці, що якщо ви не заснете знову через 15–20 хвилин, вам слід встати з ліжка, перейти в іншу кімнату та зайнятися розслаблюючими діями, такими як прослуховування музики чи читання.
Практикуючий психолог, заслужений тренер України, доктор педагогічних наук Борис Максимчук у своєму коментарі GreenPost нагадав, що дуже багато різних справ, корисних для розвитку тіла та інтелекту можна зробити, поки не спиться вночі.
- Можна почати читати – і ваш розум захоче спати відразу або трішки згодом.
- Можна позайматися йогою – тоді тіло отримає навантаження, а розум спокій. Вже через 10-20 хвилин занять можете спробувати лягти спати знову. Все повинно вийти.
- Можна медитувати, не встаючи з ліжка. Тоді ви отримаєте позитивний досвід, а медитація перейде в чудовий сон.
- Можна також зробити самомасаж живота та/або ніг. Тоді ваше тіло отримає позитивний ефект, виділяться різні гормони й ви зможете швидко заснути.
- Можна прийняти душ. Краще холодний або контрастний, хоча, можливо, й теплого буде досить.
- Є багато вправ на різні види візуалізації. Можна їх виконувати в часи безсоння.
- Гарний засіб – випити склянку води з яблучним оцтом та медом (за смаком, приблизно від чайної до столового ложки кожного з інгредієнтів). Зазвичай цей напій допомагає швидко заснути.
«Якщо це все не допомагає, то потрібно визначити проблему безсоння. Зазвичай це через якісь страхи та/або тривоги. І тоді вже вирішувати, що з цим робити», – говорить Борис Максимчук.
Ми писали про те, що Комаровський розповів, як подолати безсоння у будь-якому віці.
Нагадаємо також про три лайфхаки, щоби швидко прокинутися.
Окрім того, ми писали, як швидко заснути: 7 експрес-методів.