Догори
Дати відгук

Медики: деякі порушення сну можуть вказувати на захворювання печінки

Найбільш частими порушеннями сну за цирозу є труднощі із засинанням, безсоння.

2 хв на прочитання02 Квітня 2021, 23:46
Деякі порушення сну можуть вказувати на захворювання печінки Деякі порушення сну можуть вказувати на захворювання печінки
Поділитись:

Наукові фахівці констатують, що порушення сну є однією з ознак хронічного захворювання печінки, що впливає на якість життя. Видання Express, посилаючись на Journal of Thoracic Disease, пише, що вчені зазначають, що приблизно 60–80 % пацієнтів, які страждають на захворювання печінки, повідомляють про поганий сон.

Порушення сну обумовлені дисбалансом між рівнями двох гормонів, кортизолу та мелатоніну: перший відповідальний за збудливість, другий — за міцність сну. Печінка своєчасно деактивує кортизол, не дозволяючи йому накопичуватися, але в разі її захворювання процес порушується, і відбувається накопичення кортизолу, що в свою чергу негативно впливає на рівень мелатоніну і на весь режим сну людини.

Про які саме порушення сну йдеться? Лікарі називають такі проблеми:

  • часті пробудження та безсоння,
  • знижену ефективність сну (людина не відчуває себе відпочилою),
  • скорочення часу сну зі швидким рухом очей,
  • синдром неспокійних ніг,
  • аномально довгий сон,
  • надмірна денна сонливість.

Говорячи про хронічне захворювання печінки, експерти мають на увазі процеси накопичення в ній жиру та запалення, що відбуваються тривалий час. Примітно, що на зв’язок між патологією печінки та порушеннями сну вказує також дослідження, опубліковане Національною медичною бібліотекою. Його автори попереджають, що погана якість сну може вказувати на цироз. Його виникнення може бути наслідком зловживання алкоголем, вірусних гепатитів B і C, порушень обміну речовин і неалкогольної жирової хвороби печінки.

Дослідники заявили, що найбільш частими порушеннями сну за цирозу є труднощі із засинанням, безсоння, надмірна денна сонливість, інверсія сну та неспання, що означає порушення циркадної ритмічності.

Нагадаємо, науковці винайшли новий і несподіваний метод лікування жіночого безпліддя. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.