Медіапсихологи зараз стали дуже популярні, з’явилося багато курсів із медіаграмотності, коли кожна людина може у відкритому доступі пройти навчання, як існувати у світі, переповненому інформацією. Про це у своєму інтерв’ю GreenPost розповіла Марія Бурдукало, психолог, кандидат психологічних наук.
Марія Бурдукало запропонувала короткий медіапсихологічний лікнеп:
Отримуючи інформацію, насамперед слід запитати себе: «як вона на мене впливає, чи корисна вона для мене і чому?»
Інформацію, яка розповсюджується, часто роблять дуже емоційною, тому що люди більше уваги звертають на емоційні медіа-посилання.
«Усвідомивши, які відчуття викликає інформація, ми вже можемо щось із нею робити. Якщо вона викликає тривогу, страх, сум’яття, то проаналізувати, чому», – говорить Марія Бурдукало.
Медіапсихологи радять: якщо це корисна інформація і попереджає нас про щось (наприклад, інформація про COVID-19), то перший крок – усвідомити, що ви робите для того, щоб ці наслідки на вас впливали або не впливали певним чином.
Тоді людина починає розуміти, як мобілізуватися, щоб правильно обійтися з кожним ризиком», – розповідає Марія Бурдукало.
Окрім цього, потрібно перевірити отриману інформацію та її джерело – наскільки воно є надійним і наскільки ця інформація свіжа.
Раніше ми розповідали, звідки беруться фейки.