Пʼятниця, 03 Липня 2020
Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • Вчені розробили пристрій, який здатний добувати воду з повітря

Вчені розробили пристрій, який здатний добувати воду з повітря

3:07 250
Поділитись:

Щоб привести його в дію, потрібне тільки сонячне світло, якого в пустелях більш ніж достатньо

Прототип пристрою, який називають харвестером, створила команда з Каліфорнійського університету в Берклі. Харвестер працює за технологією, яка має чудову здатність видобувати чисту воду з повітря та перетворювати її на питну.

Як пише  epochtimes,  дану концепцію часто реалізовували у тропічних регіонах, де повітря вологе. Але її ніколи не застосовували в посушливих пустелях. І от нещодавно прототип пройшов випробування в пустелі Арізони, де відносна вологість знижується з 40% у нічний час до 8% протягом дня. Це була попередня модель, у якій використовувався високопористий матеріал під назвою «металоорганічний каркас» або MOF. Його виготовили з металевого цирконію.

"Під час експерименту 1 кг MOF зібрав близько 200 мл води. Це вражаючий початковий результат, але команда планує покращити його. Наприклад, за допомогою цирконію, що використовувався у прототипі. Він призначений тільки для тестування і є економічно не вигідним", - зауважує видання.

Дослідники вже працюють над алюмінієвим MOF, який у 150 разів дешевше і збирає у два рази більше води.

Омар Ягі, який винайшов технологію, що лежить в основі харвестера, каже: "Збирати воду в пустелі можна за температури навколишнього середовища, із доступом сонячного світла та без додаткової подачі енергії. Існує величезна зацікавленість у комерціалізації харвестера, і вже є декілька стартапів, що займаються розробкою комерційного пристрою для збору води. Алюмінієвий MOF робить харвестер практичним для виробництва води, тому що це дешево".

У перспективі, збільшивши пористість MOF, можна створити матеріал із величезною кількістю внутрішніх каналів і отворів. Подібний матеріал розміром з один кубик цукру може мати внутрішню площу поверхні розміром із шість футбольних полів. Саме за допомогою такого матеріалу, який вчені називають супергубкою, можна зібрати воду навіть із найсухішого повітря.

Відомо, вчені з Саудівської Аравії винайшли сонячні батареї у формі кулі.