Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • На Хмельниччині біотехнолог став фермером і створив страусину ферму (ВІДЕО)

На Хмельниччині біотехнолог став фермером і створив страусину ферму (ВІДЕО)

3:21
Поділитись:

За сезон одна самка може відкласти до 40 яєць.

Рік тому хмельничанин Ігор Герасимчук започаткував племінну страусину ферму, яка знаходиться у передмісті Красилова на Хмельниччині. Чоловік – магістр біотехнологічних наук, проходив практику в Англії, де й захопився страусами. За його словами, в Україні є лише дві великі племінні ферми страусів — у Львові та Дніпрі.

Фермер любить своїх птахів, розрізняє їх за характерами та дає імена, ідеться у сюжеті Суспільного. Крім того, Ігор навіть розрізняє яйця різних самок. Власник господарства говорить, що вони відрізняються за формою та кольором. Улюблені птахи фермера – чорноафриканські страуси Міша і Гріша. Страуси живуть парами або сім’ями, можуть доживати до 75 років, та плідний період триває 15 років.

Як розповів фермер, за сезон одна самка може відкласти до 40 яєць.  

Зараз на фермі усього 23 страуси. Найбільше чорноафриканських, також є австралійські ему та один американський нанду. Останній страус альбінос. Ігор говорить, що це достатньо рідкісний птах.

Треба берегти птахів від протягів та стежити, аби вони не переїдали.

Фермер застерігає: важливо не перегодовувати страусів та слідкувати за їх вагою. Якщо самці набирають зайву вагу, більше ніж 120 кілограмів, то ламають лапи, це призводить до подальшої загибелі, бо кістки в них погано зростаються.

До слова, львівське подружжя створило міську мініферму мікрогріну: у 5-40 разів більше користі.