Догори
Дати відгук

У Полтаві помер в 101 рік найстарший практикуючий професор в країні

Лікар до останнього вів заняття у студентів медиків

2 хв на прочитання16 Вересня 2020, 18:47
Поділитись:

В Полтаві на 102-му році життя помер найстаріший працюючий професор України — доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини № 1 Української медичної стоматологічної академії, полковник медичної служби Максим Дудченко. Покійний до останнього вів у студентів семінарські заняття та консультував хворих. Стан здоров'я ветерана погіршився після введення карантину, коли він був позбавлений можливості займатися звичними справами.

До цього медики щодня на роботу і з роботи в будь-яку погоду добирався пішки - 2,5 кілометра в одну сторону, які долав за пів години. Причому йшов, не спираючись на паличку, частіше носив її під рукою, для підстрахування.

Не задовго до смерті лікар розповідав, що він ніколи не займався спортом, навіть в футбол не грав, що смажена картопля, хліб і молочні продукти — у нього улюблена їжа. І що не злякався навіть тоді, коли з ним трапився третій інфаркт. Повідомляють "Факты".

«Ну, залишилися рубці на серці. Але це не привід для того, щоб залишок життя провести, лежачи на дивані. Мозок найголовніше серця, — говорив він. - Ось його потрібно тримати в тонусі. Мені допомагає в цьому робота над науковими текстами, підготовка до занять зі студентами».

До речі, за своє життя професор написав понад 300 наукових і науково-методичних робіт, в їх числі п'ять підручників і шість монографій. А напередодні 100-річного ювілею видав книгу про свій життєвий шлях і долю країни під назвою «100 років в боротьбі».

Буквально за місяць до смерті Максим Дудченко отримав свою останню нагороду — орден святого Пантелеймона за зразкове служіння суспільству. А в цілому був відзначений 6 орденами і 30 медалями, значна частина з яких — за бойові заслуги. Він, достроковий випускник Ленінградської військово-медичної академії, разом з Радянською армією пройшов шлях від Курської дуги до Польщі. Починав старшим лікарем полку, але працював і санітаром, і фельдшером, коли виникала така необхідність, дуже швидко був призначений дивізійним лікарем.

Потрапивши в Полтаву на роботу, він організував кафедру внутрішніх хвороб в медичному інституті, який пізніше став називатися академією, і понад 30 років завідував нею. У 75 років залишив керівну посаду, залишившись її професором. Практично всі викладали вишу — його учні. А його колишні студенти працюють чи не у всіх куточках планети. Син і онук професора теж стали медиками.  

Нагадаємо, у 102 роки помер найстарший практикуючий лікар в Україні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Компенсації виробників аптекам за зниження цін сягнули 601,7 млн грн
Понад 600 млн грн компенсацій виплачено аптекам після зниження цін на ліки
4 хв на прочитання6 годин тому
Фото: Pixabay
Дитячі травми мозку знижують шанси на вищу освіту — дослідження
2 хв на прочитання21 година тому
Ясла з трьох місяців: в Україні планують зміни в дошкільній освіті
Ясла для дітей від трьох місяців для скорочення декретної відпустки
2 хв на прочитанняВчора
Мікропластик і здоров'я: ШІ показав потенційні наслідки
Від жувальної гумки до пакетику чаю: жахливі наслідки мікропластику для здоров'я
2 хв на прочитанняВчора
Україні необхідно $11 млрд на відновлення водопостачання та водовідведення - Шмигаль
2 хв на прочитанняВчора
Правила безпечного відвідування пацієнтів у лікарнях
2 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму: які хвороби його супроводжують і чи є між ними зв'язок
4 хв на прочитанняВчора
Розклад магнітних бур на квітень 2025 – коли чекати найсильніших коливань
2 хв на прочитання01 Квітня 2025