Догори
Дати відгук

Середня ціна гектара землі становить приблизно 33 тисячі — Мінагрополітики

Протягом 100 днів із відкриття ринку землі в Україні продали понад 70 тис. га.

2 хв на прочитання13 Жовтня 2021, 14:19
Фото:
zemliak.com Фото: zemliak.com
Поділитись:

Станом на 9 жовтня 2021 року середня ціна одного гектара землі в Україні становить приблизно 33 тис. грн. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на пресконференції «100 днів земельної реформи: сталий розвиток», пише  Укрінформ.

«Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій земель сільськогосподарського призначення, середня вартість одного гектара, станом на 9 жовтня, становить 43 879 грн. Але якщо ми робимо середньозважену вартість одного гектара землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, тоді йдеться про 32 тис. 857 грн. А якщо говоримо про середньозважену вартість для ведення особистого селянського господарства, йдеться про 33 тис. грн», — сказав Лещенко.

Він зазначив, що розділення вартості землі було зроблено для кращого розуміння ціноутворення на землю сільськогосподарського призначення. Адже якщо взяти загальну масу транзакцій продажу землі сільгосппризначення, то середня ціна перевищує 40 тис. грн, але тут враховано вартість землі в Київській області (понад 240 тис. грн за гектар). Вочевидь, ця земля не буде використана для сільгосппотреб. Тому за основу було взято 95 % трансакцій на ринку землі.

Втім, за словами міністра, сьогодні землі сільгосппризначення в Україні продаються значно дорожче НГО (нормативно-грошова оцінка).

«В Україні абсолютно цивілізована форма ринку землі, немає жодного поспіху. У нас сьогодні понад 28 тис. угод зареєстровано публічно. Загальна площа транзакцій сьогодні трохи більша 70 тис. га. У нас ринок землі має динаміку до зростання», — повідомив урядовець.

Він додав, що оскільки ринок землі зростає без особливих потрясінь, відтепер Мінагрополітики переходить від щоденної до щотижневої аналітики ринку.

Нагадаємо, що в Україні очікується різкий сплеск цін на землю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.