Догори
Дати відгук

Ринок землі: стало відомо скільки зареєстровано угод за 21 день

З 1 липня 2021 року і до 1 січня 2024 року купувати землі сільгосппризначення  можуть тільки фізичні особи — громадяни України.

1 хв на прочитання21 Липня 2021, 12:41
Image by Lubos Houska from Pixabay Image by Lubos Houska from Pixabay
Поділитись:

Ринок землі обіцяє ставати дедалі активнішим. Так,  Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що станом на сьогодні укладено 1411 угод у рамках чинного ринку землі.

Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 3947 нотаріусів. Всього заяв — 4415, із них погоджено 3891, у черзі на розгляд — 8, відмову отримали 516.

Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.

Згідно з документом з 1 липня 2021 року і до 1 січня 2024 року купувати землі сільгосппризначення зможуть тільки фізичні особи — громадяни України. У перші два роки одна фізособа зможе придбати тільки 100 га землі.

З 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки якщо українці проголосують за це на референдумі.

Купити можна буде тільки приватні ділянки. Землі сільгосппризначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.

Нагадаємо, після реєстрації права власності на землю власник отримує паперову або електронну виписку з Держреєстру прав.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.