Догори
Дати відгук

Ринок землі: експерт назвав вартість оренди й купівлі земельних ділянок у різних областях України

Найдорожча земля — в Черкаській і Харківській областях.

1 хв на прочитання07 Липня 2021, 16:40
Фото:
Agri-gator Фото: Agri-gator
Поділитись:

Площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення (паїв) і розміри орендної плати в різних регіонах України варіюються. Також відрізняється і ціна за гектар. У якій області земля найдорожча, та де її можна буде придбати дешевше, розповів Денис Башлик, співзасновник інвестиційного об’єднання Land Club, Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (2019–2020 р.),  повідомляє SEEDS. 

Найбільші площі паїв — у східних і південних областях. Так, середній розмір ділянки в Луганській області становить 8,8 гектара, в Запорізькій — 7,2, а в Миколаївській — 6,9.

Найменші наділи — на заході. Середня площа паю в Івано-Франківській області — 1,1 гектара, а в Чернівецькій і Закарпатській — 1,4 гектара.

Орендна плата зростає майже щороку. Рекордсменом минулого року стала Чернігівщина, де плата за користування паями зросла на 19 % за рік.

Разом із ціною оренди зростатиме і вартість продажу землі. Зараз найвища нормативна оцінка земель у Черкаській і Харківській областях — понад 32 тис. грн за гектар. Нижче цієї ціни землю продавати заборонено.

Найдешевше ділянку можна придбати в Житомирській, Львівській, Волинській і Рівненській областях. Тут нормативна вартість гектара нижча за 22 тис. гривень.

Нагадаємо, які документи потрібні для продажу/купівлі землі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.