Догори
Дати відгук

Про що слід пам'ятати, вибираючи згущене молоко – пояснює лікар

Цей продукт варто вживати не всім і не завжди

3 хв на прочитання14 Травня 2021, 21:10
Поділитись:

У цей день у 1853 році в США запатентували згущене молоко. Наскільки цей продукт корисний? На це запитання відповіла GreenPost  лікар-нутриціолог Анна Мельник.

Вона пояснює: коли згущене молоко запатентували, це стало проривом – адже практично не було холодильників. Тому для армії чи для мандрівників це було неймовірно важливо, оскільки давало можливість отримати консервований молочний білок.

«Від тих часів у нас залишилося якась історична пам'ять: моя бабуся була 1907 року народження, і  для  неї молоко (особливо вершки, масло) і цукор – це були предмети розкоші, – розповідає Анна Мельник. – Мене годували цукром у великих кількостях – 5 ложок на чашку, бо нарешті ми могли собі дозволити цю розкіш. Тому багато у кого на підкірці записано "згущенка – це круто". Однак тепер у нас є молоко, корисні молочні продукти на кшталт несолодких сирів тощо. Згущенка на сьогодні – це десерт. Вона не виконує своєї першопочаткової функції збереженості молока».

Окрім того, нагадує нутриціолог, гарна згущенка містить дуже багато цукру – до 44 %.

Ми й так їмо у 50 разів більше цукру, ніж потрібно за природою, і від цього потерпаємо. Треба розуміти, що, поїдаючи згущенку, ви їсте великими столовими ложками цукор. Я купую згущенку 1-2 рази на рік, і це величезна кількість калорій, величезна кількість швидких, шкідливих вуглеводів», – говорить Анна Мельник.

Та є ще одне питання – яку саме згущенку обрати, уточнює нутриціолог. Адже у згущенку додають пальмову олію і цукор, особливо небезпечні цукрозамінники, які дуже шкідливі для здоров’я, але можуть у 200 чи навіть 400 разів бути солодшими за цукор. Особливо коли йдеться про недорогу згущенку у пластиковій пляшці чи пакетику.

«Це може бути взагалі що завгодно – адже наразі хімічна харчова промисловість чудово розвинена. І ми можемо просто труїтися, тішачи наші рецептори в роті. Це я ще кажу про шкоду гарної згущенки. А на одному сайті я знайшла 7 фото підробок. Щоб відрізнити справжню згущенку від фальсифікату, треба бути фахівцем...» – говорить Анна Мельник.

Проте бувають ситуації, коли згущенка, як і раніше, є чудовим виходом.Нутриціолог вважає, що є сенс взяти пляшечку гарної згущенки з собою, коли ви, наприклад, ідете в похід у гори.

«Її краще використовувати в екстреному випадку, коли у вас немає холодильника і мало калорій. А як їжу я б не рекомендувала однозначно», – говорить вона.

Раніше ми розповідали, чому «молоко за шкідливість» може завдати ще більшої шкоди.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.