Догори
Дати відгук

Наркотики нового покоління небезпечніші за «олдскульні» – експерт

Чим нинішні підлітки-наркомани відрізняються від своїх попередників?

1 хв на прочитання29 Вересня 2020, 09:46
Поділитись:

Порівняно з «буремними 90-ми» ринок наркотичних речовин дуже змінився: опійні наркотики витіснено дизайнерськими. 

Олексій Квітковський, регіональний представник Всеукраїнського об’єднання людей із наркозалежністю «Волна» у Луганській області, у своєму інтерв’ю GreenPost розповідає, що такі наркотики називаються дизайнерськими тому, що новий різновид можна придумати вдома на кухні, не маючи хімічної освіти – кожен створює свій дизайн цього наркотика. Рецепти можна знайти в дарк-неті – на спеціальних сайтах чи Telegram-каналах. Замовлення наркотиків тепер також зазвичай здійснюється через Інтернет.

«Це називається "закладка" – хтось поклав, наприклад, під третє підвіконня ліворуч якогось будинку й тобі каже адресу, де буде лежати оплачена кількість, – пояснює Олексій Квітковський. – Але при цьому ти не можеш навіть уявити, що там усередині, що ти зараз вживатимеш».

Найбільшу небезпеку Квітковський вбачає в тому, що саме молодь має доступ до наркотиків нового покоління.

«Раніше, коли, наприклад, я вживав, ми купували наркотики у бариг, і їхній "кодекс" забороняв продавати малоліткам – часто через домовленості з міліцією. Зараз же в інтернеті ти скидаєш 500 грн – хай тобі хоч 10 років, ти отримаєш доступ до наркотика», – говорить він.

Також ми розповідали, що наркоманія помолодшала на 10 років. Є випадки, коли люди самотужки позбувалися залежності – нарколог Дмитро Храмов.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.