Догори
Дати відгук

Де взяти «сонячний» вітамін D коли за вікном мряка

Чим темніше шкіра, тим довше слід приймати сонячні ванни.

2 хв на прочитання05 Листопада 2020, 10:52
Поділитись:

Осінь — стресовий період для більшості українців. Ця осінь є особливою, адже суспільство перебуває у тенетах пандемії коронавірусу та фактично переживає другу хвилю COVID-19.

Американські вчені з'ясували, що у хворих COVID-19 з нормальним рівнем вітаміну D в крові кількість важких випадків і смертей значно нижче, ніж у тих, у кого спостерігається його дефіцит.

Медики не вважають, що наявність даного вітаміну позначається на перебігу хвороби, але не виключають, що його наявність сприяє боротьбі з інфекцією, ідеться у матеріалі moirebenok.ua.

Не секрет, що кращий, простий і швидкий спосіб отримати D-вітамінізацію - побути на сонці. Причому, чим темніше шкіра, тим довше слід приймати «сонячні ванни». Однак з настанням осені і пори дощів мова зайшла про нестачу вітаміну.

Виправити ситуацію можна, змінивши свій раціон.  Так, в першу чергу необхідно подбати про своє денне меню і включити в нього продукти з корисними речовинами.

Жирна риба — найпоширеніше природне джерело вітаміну D. Додайте в свій раціон сардини, лосось, скумбрію, і недолік «сонячного вітаміну» не буде проблемою. Крім того, риба багата йодом, а також особливим жировим комплексом омега-3.

Яйця, зокрема їх жовтки — ще один спосіб отримати дозу D-вітаміну. Вони не тільки заповнюють брак вітаміну, але й сприяють його виробництву.

Гриби. Їжте лисички, сироїжки або грузді— всі вони містять високий рівень вітаміну D.

Молоко. У ньому ви знайдете не тільки кальцій і залізо, а й корисний сонячний мікроелемент. А щоб не було проблем зі шлунком, можна вживати не коров'яче молоко, а соєве, мигдальне або гречане.

Вітамінні добавки. Нерідко лікарі прописують додаткові джерела вітаміну D — це риб'ячий жир або спеціальні препарати. Однак не поспішайте бігти в аптеку,  обов'язково проконсультуйтеся спочатку зі своїм лікарем.

Хоча  вітаміни, які допоможуть не захворіти взимку, існують, їх потреба  та вживання є  завжди індивідуальною, тому перед їх прийомом потрібно попередньо консультуватися з лікарем.

Відомо, щоб легені краще працювали — щодня їжте бутербродик із салом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.