Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Їсти більше фруктів та овочів і приймати вітамін D не допоможе: лікар радить, як восени менше хворіти

Їсти більше фруктів та овочів і приймати вітамін D не допоможе: лікар радить, як восени менше хворіти

«Ви ніколи не звертали увагу, що +5-7 восени сприймається набагато холодніше, ніж навесні?»

3 хв на прочитання08 Листопада 2024, 22:48
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Щоосені ми спостерігаємо підвищення рівня захворюваності на ГРЗ тощо. Як цього можна уникнути?

«З приходом осені активувались поради, що терміново всім нам треба їсти більше фруктів та овочів (яких все менше якісних), частіше мити руки з милом (наче раніше цього не потрібно було робити), уникати скупчення в приміщеннях (мерзнути надворі?), виганяти всіх з офісів і провітрювати все на світі — ну і, звісно, кажуть, що настала пора заливатись вітамінами, особливо якомога скоріше почати приймати вітамін D.

Причому на питання, а що: за два тижні всі вітаміни з нас вимило, вітамін D розчинився кудись й ми геть такі беззахисні? – відповіді не дають. Ви приймайте, бо так треба, інакше всі будуть хворіти…»говорить лікар Василь Чайка.

Він наголошує, що насправді причини осінньої захворюваності дуже прості. Справа не в дефіциті вітамінів, і за кілька тижнів вітамін D нікуди не подівся. І віруси «не звалились раптом усі з неба, наче чекаючи якогось наказу». Просто стало холодно.

«Після спеки організм ще не встиг перебудуватись. Через похолодання має змінитись наша поведінка. Ви ніколи не звертали увагу, що +5-7 восени сприймається набагато холодніше, ніж навесні? Це відбувається через адаптаційні можливості судин людини. Після зими ми набагато краще вміємо керувати процесами тепловіддачі й берегти своє дорогоцінне тепло», — пояснює лікар.

Василь Чайка наголошує, що через тривалий холод організм швидше виснажується, погіршується кровообіг на периферії та слизових, падає опірність імунної системи до патогенів. Причому небезпеку холод зазвичай несе навіть не надворі, а вдома, поки ще немає опалення. Навіть локальне опалення однієї кімнати, а не всієї квартири, може зіграти із судинами злий жарт. Перепад температур між кімнатами не дає організму як слід адаптуватись.

«Так банально? Просто вдягатись? Так. Але це те, на що ми реально здатні самі впливати, й така поведінка дуже ефективно підвищує опірність організму інфекціям. Без маркетингових рекламних пігулок та недоказового «підвищення імунітету» казна-чим.

Також саме зараз час дістати з балкона гантелі, які вкрилися пилюкою, та фізичними вправами покращити кровообіг і обмін речовин, загартовуючи організм. Повірте, там включається все — і судини, і гормони, і нейромедіатори, а слідом й активізується імунна система. А на додачу, активні заняття спортом дуже ефективно допомагають боротися з осінньою хандрою. Адже стрес — один з найпотужніших механізмів, які руйнують наш імунний захист. Зміна циркадних ритмів, зменшення тривалості сонця та тепла доказово пригнічують наш настрій. І з цим ми теж здатні боротись», — говорить лікар.

Василь Чайка підкреслює, що він не проти вітамінів, але закликає не робити з них панацею, а вітамін D приймати тільки під лабораторним контролем і за призначенням лікаря.

«Вітамін D — це не вітаміни. Це ліки. Передозування шкідливо для організму», — нагадує лікар.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.