Як перестати наїдатися на ніч: нутриціологиня дала просту пораду
Вчені з'ясували, що студенти та молоді люди, які пропускали сніданок, у 35–40 % випадків зловживали солодким і колою.
Вечірній апетит є головною проблемою кожного, хто веде боротьбу із зайвими кілограмами. Всі знають, що на ніч їсти шкідливо. А от чому? Почнемо з того, що їсти на ніч справді шкідливо. Навіть якщо ви вирішили з’їсти щось корисне, знайте, що це ніяк не виправить негативний вплив нічного перекушування на ваш організм.
Збалансований сніданок дає змогу уникнути відчуття голоду протягом дня та усуває необхідність у перекусах або надмірно ситних вечерях. Таку пораду дала нутриціологиня Марія Сиротіна у себе в Instagram. Вона наголосила на важливості того, щоб уранці в їжі переважали не вуглеводи, а білки.
Експертка порадила дотримуватися таких пропорцій: 40 % білка і по 30 % жирів і вуглеводів.
«Щоб отримати заряд енергії на день, організму спочатку потрібно з глюкози відновити глікоген печінки після сну, і залишки розтягнути у клітини, де вона перетвориться на енергію АТФ. А як поповнити організм цією глюкозою? Снідати», — пояснила нутриціологиня.
Сиротіна стверджує, що ефективність її поради підтверджують результати дослідження. Вчені з'ясували, що студенти та молоді люди, які пропускали сніданок, у 35–40 % випадків зловживали солодким і колою. Якщо ж вони отримували на сніданок продукти з високим вмістом білка, у них зникала потреба в солодощах, а ввечері вони з'їдали на 200 кілокалорій менше.