Догори
Дати відгук

Три основні причини безсоння та як їх усунути

Інша справа, якщо ви без будильника прокидаєтеся о 6-7 ранку і протягом дня не відчуваєте втоми.

4 хв на прочитання14 Березня 2023, 00:23
Поділитись:

Ви забули, що таке повноцінний нічний відпочинок? Не впадайте у відчай — краще спробуйте розібратися в причинах безсоння більш докладно, радить Mentoday.

Проблема №1: Ви не можете заснути через стрес

Ви лежите без сну, знову і знову прокручуючи в голові розмову з колегою по роботі, або вам не дають заснути переживання за близьких. У вашій голові так багато думок, що про відпочинок не може бути й мови. Знайома картина?

Що робити

Не лежіть у ліжку зі смартфоном чи ноутбуком. Для міцного сну необхідно, щоб постіль викликала у вашого мозку асоціацію з відпочинком, а не з роботою. Якщо без цього не обійтися, хоча б постарайтеся працювати не в спальні.

Опануйте медитацію. Принаймні в тій частині, яка працює на розслаблення організму й «очищення» голови від думок.

Змініть режим харчування. Щоби тримати гормони стресу «у вуздечці», необхідно підтримувати стабільний рівень цукру в крові. Для цього слід харчуватися 5-6 разів на день невеликими порціями. Кожен прийом їжі (крім останнього) повинен містити страви, багаті на протеїни і складні вуглеводи. Швидких вуглеводів (білого хліба й іншої випічки з борошна вищого ґатунку, обробленого рису, солодощів) краще уникати.

Включіть у раціон продукти, що містять магній. Магній називають «природним транквілізатором» завдяки його сприятливому впливу на роботу нервової системи. Щоб поповнити запаси магнію в організмі, включіть у раціон листові овочі, гарбузове насіння, гречку, бобові та житній хліб.

Пийте перед сном трав'яний чай на основі ромашки, валеріани чи лаванди.

Проблема №2: Ви відчуваєте втому зранку та бадьорість уночі

Вам складно прокинутися без кількох чашок міцної кави, але після 22.00 у вас відкривається друге дихання? Можливо, вся справа у порушенні циркадних ритмів — навколодобових циклів сну та неспання.

Що робити

Скоротіть кількість джерел світла у вечірній час. Ваш найгірший ворог — синє світло, яке випромінюють мобільний телефон, комп'ютер і телевізор. Він пригнічує вироблення в організмі мелатоніну — гормону, що регулює сон. Якщо у вашій квартирі встановлені димери, увечері максимально зменшіть інтенсивність світла. А вранці, навпаки, увімкніть його на повну — це допоможе скоригувати ваші циркадні ритми ташвидше прокинутися.

Перенесіть тренування на ранок. Фізичні вправи в ранковий і денний час допомагають покращити сон — хоча б тим, що сильніше вимотують вас надвечір.

Протеїни — вранці, вуглеводи — ввечері. Вуглеводи сприяють «доставці» триптофану (речовини, що перетворюється на гормон сну мелатонін) у мозок. Протеїни, навпаки, перешкоджають цьому процесу та дарують почуття бадьорості.

Не пийте кофеїновмісні напої після обіду. Щоб вивести весь кофеїн, організму потрібно до восьми годин.

Полюбіть бергамот. Додайте кілька крапель ефірної олії бергамоту у ванну перед сном або розпорошіть його за допомогою аромалампи.

Проблема №3: Ви встаєте до будильника

Незважаючи на поширену думку, не всім із нас потрібні вісім годин сну. Якщо ви без будильника прокидаєтеся о 6-7 ранку і протягом дня не відчуваєте втоми, значить, такого відпочинку для відновлення сил вам достатньо. Інша справа, якщо ви прокидаєтеся по кілька разів за ніч, а потім остаточно встаєте о 4-5 ранку, розуміючи, що заснути вже не вийде.

Що робити

Розвантажте голову. Увечері спробуйте «виплеснути» на папір усі думки та переживання. Згадайте все, що сталося з вами цього дня, опишіть ваші емоції з цього приводу у кількох реченнях. Складіть список майбутніх справ. Якщо ви обдумаєте все до сну, ваш мозок зможе розслабитися вночі.

Полежте трохи, якщо ви зарано прокинулися. Не тягніться за телефоном, щойно розплющили очі. Полежте із заплющеними очима в тиші — можливо, вам знову вдасться заснути.

Також ми писали, як швидко заснути: простий і ефективний метод.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання20 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитаннягодина тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання2 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання3 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання4 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання5 годин тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання5 годин тому