Догори
Дати відгук

Три ключові речі, які роблять людину щасливою — дослідження

Вони — нематеріальні.

2 хв на прочитання16 Листопада 2021, 23:43
Фото:
Гармонія Фото: Гармонія
Поділитись:

Психолог Тім Кассер вважає, що прагнення людей купувати дорогі речі та споживацький  погляд на життя — ознака невпевненості в собі та вірний шлях до стресу та розчарувань. Про це повідомляє Психологія здоров’я Health Psychology.

«Вся справа в системі цінностей. Якщо фокусуватися на таких цінностях, як прийняття себе, залучення до спільної справи, духовного розвитку тощо, споживче ставлення до життя відходить на другий план. Звернення до цих цінностей — своєрідне щеплення від прагматичного підходу до життя. Моя головна порада: побудуйте своє життя довкола нематеріальних цінностей. Дбайте про стосунки, про особистісне зростання, про своє громадське життя», — каже фахівець.

Він розповів про експеримент із колегами: влаштували для групи підлітків тренінг, у якому їм пояснювали значущість нематеріальних цінностей.

З'ясувалось, що хоч і не одразу після тренінгу, а через декілька місяців підлітки з цієї групи відчували себе впевненіше та були щасливішими.

Він додав, що люди, для яких основними є духовні та суспільні цінності, є більш забезпеченими в матеріальному плані, ніж матеріалісти.

«З одного боку, справді є така тенденція: бідність і соціальна незабезпеченість змушують людей більше фокусуватися на матеріальних цінностях. Але абсолютно всі наші дослідження показують, що звернення до нематеріальних цінностей однаково добре працює для людей незалежно від їхнього доходу. Рівень щастя та якість життя незмінно підвищуються як у забезпечених людей, так і в зовсім небагатих», — сказав Тім.

Згідно з дослідженням найчастіше люди концентруються на матеріальних благах, коли відчувають тривогу.

«Погодьтеся, набагато простіше купити собі новий светр, ніж розібратися у власних почуттях! Зайва увага до покупок і атрибутів фінансового добробуту— ознака невпевненості в собі. Доведено, що діти, які пережили розлучення батьків, схильні фокусуватися на матеріальних речах. Це також часто відбувається з дітьми, батьки яких були холодні з ними та не виявляли любові. Дорослих людей до надмірного споживання часто штовхають думки про неминучість смерті», — зазначив психолог.

Нагадаємо, що скільки потрібно відпочивати, аби почуватися щасливим.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.