Догори
Дати відгук

«Північний потік-2»: персоналу роздали антропін, адже на дні моря — хімічна зброя

Антропін і бойові хімічні речовини та прокладання «Північного потоку — 2» — ситуація досить небезпечна.

3 хв на прочитання02 Березня 2021, 16:12
Прокладання «Північного потоку — 2». Фото: sprotyv.info Прокладання «Північного потоку — 2». Фото: sprotyv.info
Поділитись:

З'явилися нові подробиці будівництва газопроводу «Північний потік — 2». Ідеться про нові дані та про те, що прокладання газопроводу може спричинити справжню екологічну катастрофу. 

Так, за наявною інформацією Служби зовнішньої розвідки України для працівників і членів екіпажу кораблів, задіяних в укладанні газопроводу «Північний потік — 2» був доставлений із материка препарат антропін. Він є антидотом, застосовуваним у разі отруєння бойовими хімічними речовинами, пише  sprotyv.info. 

Відомо, що Данське енергетичне агентство видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на прокладку частини споруджуваного газопроводу «Північний потік — 2» на континентальному шельфі країни, на південний схід від Борнхольма в Балтійському морі. Виявляється, що у цьому ж районі  після Другої світової війни  було затоплено чотири радянських кораблі з хімічною зброєю на борту, загальним тоннажем 15 тис. тонн.

Північний потік — 2. Фото: sprotyv.info

Так само, у східному районі Борнхольма радянський флот здійснив неконтрольований скид 8 тис. тонн хімічних боєприпасів.  Згідно з листом міністра внутрішніх справ СРСР до Сталіна від серпня  1948 року,  скидання хімзброї проводилося і справді неконтрольовано, в стороні від заданих  координат.

Тобто, якщо раніше ризик зачепити небезпечні поклади Балтійського моря був  безпосередньо під час прокладання,  то тепер до цього ризику додається ще й 12 якорів трубоукладача «Фортуни», які  буквально розорюють дно.

Наскільки катастрофічною може бути ситуація — складно сказати, але росіяни заздалегідь забезпечили персонал, задіяний у роботах судна, ампулами з антропіном. З іншого боку, така НП не тільки може  спричинити загибель людей, але і завдати серйозної шкоди екології в районі острова Борнхольм і всього Балтійського моря в цілому.

Нагадаємо, через загрозу санкцій Nord Stream 2 вже залишили понад 15 компаній.

Трубопровід закінчений на понад 90 %, і компанія «Газпром» та її західні партнери сподіваються закінчити його цього року.

Нагадаємо, проєкт  «Північний потік — 2» передбачає  будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим «Північним потоком — 1».

Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський «Газпром». Фінансують проєкт європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Раніше ми розповідали про те, що Європарламент ухвалив резолюцію із санкціями проти «Північного потоку — 2».

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.