- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- «Північний потік-2»: персоналу роздали антропін, адже на дні моря — хімічна зброя
«Північний потік-2»: персоналу роздали антропін, адже на дні моря — хімічна зброя
Антропін і бойові хімічні речовини та прокладання «Північного потоку — 2» — ситуація досить небезпечна.
З'явилися нові подробиці будівництва газопроводу «Північний потік — 2». Ідеться про нові дані та про те, що прокладання газопроводу може спричинити справжню екологічну катастрофу.
Так, за наявною інформацією Служби зовнішньої розвідки України для працівників і членів екіпажу кораблів, задіяних в укладанні газопроводу «Північний потік — 2» був доставлений із материка препарат антропін. Він є антидотом, застосовуваним у разі отруєння бойовими хімічними речовинами, пише sprotyv.info.
Відомо, що Данське енергетичне агентство видало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на прокладку частини споруджуваного газопроводу «Північний потік — 2» на континентальному шельфі країни, на південний схід від Борнхольма в Балтійському морі. Виявляється, що у цьому ж районі після Другої світової війни було затоплено чотири радянських кораблі з хімічною зброєю на борту, загальним тоннажем 15 тис. тонн.
Так само, у східному районі Борнхольма радянський флот здійснив неконтрольований скид 8 тис. тонн хімічних боєприпасів. Згідно з листом міністра внутрішніх справ СРСР до Сталіна від серпня 1948 року, скидання хімзброї проводилося і справді неконтрольовано, в стороні від заданих координат.
Тобто, якщо раніше ризик зачепити небезпечні поклади Балтійського моря був безпосередньо під час прокладання, то тепер до цього ризику додається ще й 12 якорів трубоукладача «Фортуни», які буквально розорюють дно.
Наскільки катастрофічною може бути ситуація — складно сказати, але росіяни заздалегідь забезпечили персонал, задіяний у роботах судна, ампулами з антропіном. З іншого боку, така НП не тільки може спричинити загибель людей, але і завдати серйозної шкоди екології в районі острова Борнхольм і всього Балтійського моря в цілому.
Нагадаємо, через загрозу санкцій Nord Stream 2 вже залишили понад 15 компаній.
Трубопровід закінчений на понад 90 %, і компанія «Газпром» та її західні партнери сподіваються закінчити його цього року.
Нагадаємо, проєкт «Північний потік — 2» передбачає будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим «Північним потоком — 1».
Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський «Газпром». Фінансують проєкт європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Раніше ми розповідали про те, що Європарламент ухвалив резолюцію із санкціями проти «Північного потоку — 2».