- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Будівництво "Північного потоку-2" призупинено — ЗМІ
Будівництво "Північного потоку-2" призупинено — ЗМІ
Судно проклало всього кілька сотень метрів.
Питання будівництва "Північного потоку-2" все ще є гострим як ніколо. Попри санкції, трубопровід "Північний потік-2" почали класти у водах Данії. І ось сьогодні стало відомо, що судно Фортуна, яке на початку лютого почало укладання газопроводу у водах Данії, проклало всього кілька сотень метрів, і призупинило роботу.
Проте, як повідомляє Der Spiegel з посиланням на власні джерела в п'ятницю, 12 лютого, будівництво російського газопроводу довелося зупинити через негоду. Роботи згорнули через шторм і холодний фронт.
"Негода зупинила "Північний потік-2" лише на короткий час, вже на наступному тижні роботи повинні поновитися. Консорціум Nord Stream 2 сповнений рішучості довести до кінця багатомільярдний проект, і ледь хтось сумнівається, що це станеться", - пише видання.
Як відомо, експерти вважають, що після припинення повноважень Ангели Меркель, новий уряд Німеччини на чолі з новим канцлером вже у вересні цього після федеральних виборів може заморозити будівництво газопроводу "Північний потік-2".
Судно "Фортуна" прибула до місця будівництва трубопроводу 24 січня. Разом з нею вести укладання газопроводу у виключній економічній зоні Данії буде судно постачання "Балтійський дослідник" і судно "Мурман".
Проєктом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим "Північним потоком-1".
Враховуючи санкції, які ухвалила Палата представників Конгресу США в законопроєкті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проєкту здійснюють європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Новообраний президент США Джо Байден має намір зробити все, щоб "Північний потік-2" не був побудований.
18 січня 2021 року США попередили союзників у Європі про намір ввести санкції проти російського корабля "Фортуна", який бере участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Раніше ми розповідали, що Європарламент ухвалив резолюцію з санкціями проти “Північного потоку-2”.