Догори
Дати відгук

«Північний потік — 2»: європейські компанії припиняють свою участь у проєкті

Через загрозу санкцій Nord Stream 2 вже залишили понад 15 компаній.

2 хв на прочитання23 Лютого 2021, 14:40
Через загрозу санкцій Nord Stream 2 вже залишили понад 15 компаній Через загрозу санкцій Nord Stream 2 вже залишили понад 15 компаній
Поділитись:

Уряд США включив до переліку останніх санкцій, пов’язаних із Nord Stream 2, російське судно «Фортуна» й ТОВ «КВТ-РУС», однак ще понад 15 організацій добровільно вийшли з проєкту, щоби уникнути покарання з боку США.

Про це  у понеділок повідомив  речник Держдепартаменту США Нед Прайс, посилаючись на   звіт про трубопровід,  наданий на запит Конгресу США.  

Ідеться про те, що США пригрозили санкціями декільком компаніям, що беруть участь в будівництві та сертифікації трубопроводу протяжністю приблизно 1200 кілометрів.  За словами Прайса,  звіт містить список організацій, «які самі зробили добросовісні кроки, щоби протягом відповідного періоду припинити діяльність, пов'язану з проєктом Nord Stream 2». Ці юридичні особи уникнули санкцій США.

Як повідомляє Європейська правда, більшість компаній, які припиняють свою участь у проєкті, є страховими компаніями, що здебільшого базуються у Великій Британії. Серед них — постачальник промислових послуг Bilfinger з Мангайма та мюнхенська страхова компанія Munich Re Syndicate Limited.  За даними Держдепартаменту США, швейцарська Zurich Insurance Group і паризька Axa Group також припинили свою участь у проєкті. 

Трубопровід закінчений на понад 90 %, і компанія «Газпром» та її західні партнери сподіваються закінчити його цього року.

Нагадаємо, проєкт  «Північний потік — 2» передбачає  будівництво та роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим «Північним потоком — 1».

Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський «Газпром». Фінансують проєкт європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Раніше ми розповідали про те, що Європарламент ухвалив резолюцію з санкціями проти «Північного потоку — 2».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго