Догори
Дати відгук

П’ять звичок сучасних людей, які змушують організм старіти передчасно

Але ми можемо впливати на свій спосіб життя та стан орагнізму.

3 хв на прочитання08 Листопада 2021, 23:48
Фото:
Вісник. Офіційно про податки Фото: Вісник. Офіційно про податки
Поділитись:

Декілька поганих звичок сучасних людей можуть впливати на стан нашого організму, молодість шкіри та загальний вигляд. І жодні косметичні процедури не зможуть нічого зробити. Про це пише psychologies.ru.

Фахівці назвали ці звички.

СОН НА БОКУ

Поза, у якій ми спимо, дуже впливає на наше тіло. Дослідження показують, що постійний сон на боці призводить до деформації рис обличчя через те, що воно стикається з подушкою (і фактично сплющується), та утворення так званих «сонних зморшок», заломів на шкірі, які не піддаються косметичній корекції.

Отже, варто привчитися спати на спині — це дає змогу краще висипатися й уникати передчасного старіння.

НЕХТУВАННЯ СОНЦЕЗАХИСНИМИ ЗАСОБАМИ

Доведено, що ультрафіолетові промені пошкоджують клітини та призводять до передчасного старіння шкіри, що виявляється у появі зморшок, сухості та бляклості шкіри, а також до появи пігментних плям.

У межах одного дослідження вчені протягом чотирьох років вивчали стан шкіри 900 випробуваних. Ті, хто щодня користувалися кремами з УФ-фільтром, демонстрували на 24 % менше ознак старіння шкіри, ніж решта.

НАДЛИШКОВЕ СПОЖИВАННЯ ЦУКРУ

Цукор і продукти, що містять його, змушують нас старіти. Ще в 2013 році дослідники вивчили фотографії 602 піддослідних із різними рівнями цукру у крові та спробували визначити їхній вік. Виявилося, що люди з високим рівнем цукру виглядають старшими за інших.

Вчені закликають, якщо не повністю відмовитись від цукру, то хоча б контролювати його споживання. Вся справа в так званому гліколевому стресі: під час глікування (або глікації) руйнується природний колаген у клітинах шкіри, через що з'являються зморшки. У жінок, наприклад, цей ефект стає особливо помітним після 35 років.

ДЕФІЦИТ СНУ

Як не дивно, для сучасної людини нестача сну перетворилася на величезну проблему: так, на недосипання скаржаться 35 % американців (вони сплять менше семи годин на день за норми 7–9).

Важливо, що шкідливе не лише хронічне недосипання: за даними дослідження Каліфорнійського університету, лише однієї безсонної ночі чи ночі, коли ми недостатньо виспалися, достатньо, щоб клітини шкіри почали старіти швидше, а їхня відновлювальна здатність знизилася. Причому важлива не лише кількість, а й якість сну.

ЗЛОВЖИВАННЯ ДЕВАЙСАМИ

За статистикою, 60 % людей сьогодні проводять за гаджетами шість і більше годин на добу, а отже не можуть уникати впливу так званого високоенергетичного видимого світла (HEV) від екранів. Яке, своєю чергою, призводить до стиснення та передчасної смерті клітин.

За деякими даними, це світло досягає навіть глибших шарів шкіри, ніж УФ-промені, і 60-хвилинного «опромінення» достатньо, щоб запустити у шкірі згубні процеси. Деякі дерматологи навіть вважають, що 8–9-годинний робочий день за комп'ютером можна прирівняти до 20-хвилинного перебування під палаючими променями полуденного сонця. І боротися з цим можна лише скоротивши час, що проводиться перед екранами ноутбуків, смартфонів та інших пристроїв.

Нагадаємо, щоб уникнути появи передчасних зморшок і поліпшити стан шкіри, потрібно дотримуватися декількох простих правил.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання55 хвилин тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання2 години тому
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання3 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання4 години тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання4 години тому
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання5 годин тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання6 годин тому