Грошей в бюджеті 2021 року на підняття зарплат медикам та лікування рідкісних хвороб не вистачить
Про це заявив нардеп Михайло Радуцький та запропонував взяти кошти від додаткового підняття акцизів
Тиждень тому Мінфін презентував проєкт державного бюджету країни на 2021 рік. Фінансування сфери охорони здоров’я було збільшено у порівнянні з 2020 роком. Але це збільшення є абсолютно недостатнім. Таку думку в соцмережі озвучив нардеп та голова Комітету з питань здоров'я у Верховній Раді Михайло Радуцький.
"З такими видатками на медицину ми фактично ставимо на паузу розпочаті в галузі системні зміни. Відмовляємося від планів зі збільшення зарплати медичному персоналу. Крім того, ми не виконуємо зобов’язання держави перед суспільством щодо лікування людей із рідкісними захворюваннями. Пропозиції Комітету з питань здоров’я нації. Збільшити фінансування програми медичних гарантій на 101,7 млрд грн. Відповідно до закону «Про державні фінансові гарантії та медичне обслуговування населення» фінансування програми має складати не менше 5% ВВП держави. У проєкті бюджету закладена сума в 123,4 млрд грн. При запланованому ВВП 4505,9 млрд грн видатки на програму медичних гарантій повинні складати 225,3 млрд грн. Збільшити видатки на лікування орфанних захворювань на 2,2 млрд грн" - заявив Радуцький.
За словами Радуцького, згідно з законодавством, держава має забезпечувати лікування рідкісних захворювань та організацію медичної допомоги громадянам, що страждають на такі хвороби.
"Пацієнтські організації повідомляють, що частина таких пацієнтів не забезпечена всім необхідним, що є порушенням закону. Є орфанні захворювання, які цього року не фінансувалися взагалі. Звертаю увагу, що наші вимоги не є суб’єктивною думкою членів Комітету. Це норми законодавства, які Мінфін зобов’язаний виконувати! Я розумію, що гроші не падають з неба, тому пропоную джерела, звідки Мінфін може їх взяти. В першу чергу це підвищення акцизу на тютюн та алкоголь, приватизація державного майна та доходи від грального бізнесу", - говорить нардеп.
Нагадаємо, днями Радуцький заявив, що Україна готова до другої хвилі COVID-19. При цьому він забув, що у частині лікарень країни досі не вистачає медиків, ліків та засобів захисту.