Догори
Дати відгук

Чому рак часто вивляється невиліковним

Ключову роль у розвитку невиліковних форм раку грають білки ABC-транспортери, які виконують транспортні функції.

1 хв на прочитання30 Грудня 2020, 15:45
Поділитись:

Вчені Кіотського університету в Японії визначили механізм, завдяки якому ракові клітини стають стійкими до лікування хіміотерапевтичними препаратами. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі FEBS Letters.

Ключову роль у розвитку невиліковних форм раку відіграють білки ABC-транспортери, які виконують транспортні функції: імпорт поживних речовин в клітині, експорт токсичних речовин, а також регуляція ліпідів у клітинних мембранах. Наприклад, ABCB1 відповідає за експорт токсичних сполук із клітин життєво важливих органів, таких як мозок, яєчка та плацента. Такими токсичними речовинами можуть бути лікарські препарати, націлені проти ракових клітин.

Дослідники виростили кристали білка ABCB1 до і після експорту з'єднання. Потім вони провели рентгенівський аналіз, щоб визначити відмінності між двома структурами.

Виявилося, що речовини, призначені для експорту, потрапляють у порожнину ABCB1 у тій частині білка, що розташована з внутрішньої частини мембрани. Це спричиняє структурні зміни білка, на що витрачається енергія АТФ, після чого відкриваються ворота, через які речовина виходить з клітини. Цей механізм відрізняється від роботи інших білків-переносників.

До слова, деякі дослідники припускають, що такі хвороби як  вроджені вади серця (ВВС) та онкологічні захворювання можуть мати спільні молекулярні зв’язки.  

Зокрема, про це свідчить і проведене багатоцентрове дослідження, в якому оцінювали інформацію про пацієнтів з електронної бази даних Pediatric Cardiac Genomics Consortium.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.