Догори
Дати відгук

10 бюджетних засобів з аптеки, які можуть замінити дорогу косметику

Ефект у деяких випадках буде навіть кращим, ніж від використання дорогих кремів.

6 хв на прочитання23 Вересня 2022, 19:08
Поділитись:

Правило «що дорожче, то краще» працює не завжди. Наприклад, коли ми купуємо дорогу косметику, то платимо не лише за компоненти, що входять до її складу, а й за бренд.

Гідні засоби для догляду за шкірою з такими ж діючими речовинами можна знайти і на полицях звичайних аптек. А ефект у деяких випадках буде навіть кращим, ніж від використання дорогих кремів.

«Медичний портал» переглянув аптечний асортимент щодо засобів із догляду за обличчям і тілом і склав свій рейтинг бюджетних препаратів.

1) Бадяга — прісноводна губка, яку зазвичай застосовують для боротьби із синцями. Вона має активну протинабрякову і розсмоктуючу дію, а значить, надаватиме лімфодренажний ефект. А мікроскопічні голочки, з яких складається губка, виступлять як пілінг.

Завдяки унікальній дії бадяга знаходить широке застосування в косметології. Це і боротьба з рубцями, й освітлення пігментних плям, і очищення пор. Слід, проте, виявляти обережність під час використання бадяги в порошку, оскільки вона може виявитисяб агресивною для вашої шкіри. Щоб дізнатися реакцію організму на цей препарат, краще спочатку використовувати бадягу у вигляді гелю.

2) Саліцилова кислота — традиційний компонент багатьох косметичних засобів, дія яких спрямована на очищення, зволоження та догляд за шкірою.

Крім іншого, саліцилова кислота має ефект ексфоліанту. Видаляючи ороговілий шар шкіри і пом'якшуючи верхні шари епідермісу, вона перешкоджає вростанню волосинок. А тим, що вже вросли, вона допомагає наблизитися до поверхні шкіри — потрібно лише обробити потрібну ділянку саліциловою кислотою, використовуючи ватяний диск. Процедуру рекомендується проводити за тиждень до епіляції, щоби звільнити вросле волосся, і через тиждень після того, щоб запобігти вростанню нових.

3) Саліцилово-цинкова паста — незамінний засіб у боротьбі з прищиками. Основним компонентом тут є оксид цинку. Він використовується для зняття запалень, боротьби з акне, а також виступає як натуральний захист від сонячних променів. Тому цинк широко використовується у приготуванні косметичних засобів, навіть дитячих.

У домашніх умовах цинкову пасту краще використовувати так: при першій появі почервоніння або горбка точково нанесіть мазь на це місце. Працює вже на готових запаленнях. Головний плюс мазі (крім низької вартості) — її щільна текстура та білий колір. Це означає, що її можна наносити під макіяж: і нерівності приховає, і почервоніння не викаже.

4) Хлоргексидин відомий своєю антибактеріальною властивістю, яку можна застосовувати не тільки при обробці ран і дезінфекції інструменту, а й як дезодорант, оскільки хлоргексидин — основний компонент багатьох із них. Адже неприємний запах поту — це запах бактерій, які використовують його як живильне середовище. Сам піт практично невиразний для середньостатистичного носа. Немає бактерій — немає запаху.

Після душу змочіть хлоргексидином ватяний диск і протріть пахви. Препарат також допомагає позбутися запаху поту ніг.

5) Апілак — мазь на основі маточного молочка бджіл, яка традиційно призначається при шкірному свербінні та для боротьби з попрілістю у хворих. Дія основної речовини різноманітна: вона виступає як антиоксидант, антивіковий і протизапальний компонент. Маточне молочко — це ключ до молодої та здорової шкіри, оскільки містить колаген — будівельні клітини для майбутніх поколінь бджіл. Адже основна причина появи зморшок — це саме втрата шкірою власного колагену.

Наносьте його просто на шкіру у вигляді маски, використовуйте як лосьйон або як інгредієнт у складі масок власного приготування. Однак слід пам'ятати, що це все-таки продукт роботи бджіл, тому якщо ви страждаєте алергією на мед, маточне молочко краще не використовувати.

6) Ламінарія, вона ж морська капуста. Загальновідомо, що як ефективний засіб проти целюліту використовуються обгортання ламінарією. Також процедура підвищує тонус шкіри та надає загальнозміцнюючий ефект для всього організму. Такі сеанси таласотерапії можна проводити вдома самостійно.

Для обгортання аптечною ламінарією краще використовувати марлю або харчову плівку, поверх (для посилення ефекту) рекомендується прикладати теплу ковдру.

7) «Тіогамма» — розчин для ін'єкцій. Основним його компонентом є тіоктова кислота (синонім альфа-ліпоєвої кислоти), а самі ліки належать до групи антиоксидантів. Традиційно його використовують у лікарнях для боротьби з наслідками отруєння організму. У косметології ж цей засіб украй популярний через його унікальну властивість: він здатний запобігати процесам відкладення цукру на волокнах колагену, що уповільнює процес утворення зморшок.

Використовувати у домашніх умовах для обличчя рекомендується як сироватку ввечері під крем 2-3 рази на тиждень.

8) Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) має здатність розріджувати кров. У косметології ця властивість кислоти дозволяє посилити приплив крові до верхніх шарів епідермісу і, як наслідок, покращити живлення шкіри, а також наситити її вітамінами та корисними речовинами.

Існує безліч рецептів масок із аспірином. Найпростіша: змішати 1 потовчену пігулку аспірину з 1 ч. л. сметани, нанести на очищену шкіру (уникаючи шкіри повік), через 15 хвилин змити теплою водою. Для приготування маски використовуйте аспірин без добавок до таблеток.

9) «Хілак форте» — цей відомий лікарський препарат для лікування дисбактеріозу знайшов застосування у косметологів. У складі засобу — мікроорганізми, що виробляють молочну кислоту, лактобактерії та жирні кислоти, які, крім усього іншого, стимулюють регенерацію слизової оболонки.

У косметології молочна кислота використовується як щадний пілінг. Вона підходить для проведення поверхневого відлущування, в результаті якого шкіра розгладжується і світлішає. Препарат можна використовувати навіть людям із чутливою шкірою та тим, у кого алергія на інші види пілінгу. Окремо або додаючи маски.

10) «Ентеросгель» зазвичай використовується для боротьби з наслідками інтоксикації організму. Завдяки пористій структурі препарат має адсорбуючу властивість, вбирає продукти незавершеного метаболізму.

У домашньому догляді за обличчям його використовують проти видимих ​​ознак недосипання. Щоб уранці прокинутися без сліду втоми на обличчі, перед сном потрібно нанести «Ентеросгель» тонким шаром під очі.

Також ми розповідали про супер-скраб для кишківника: животик «тане», а колір обличчя, шкіра, волосся і нігті стають просто чудовими.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.