Догори
Дати відгук

Засинати поряд із телефоном шкідливо для здоров'я — дослідження

Якщо прибирати телефон зі спальні перед тим, як лягти спати, то якість сну може прийти в норму вже за місяць.

2 хв на прочитання10 Жовтня 2022, 00:32
Поділитись:

Згідно з результатами опитування, про яке розповідає «Семиденна панорама», більше половини респондентів сплять уночі поряд зі своїми телефонами. Деякі з тих, хто відповів «ні», посилалися на те, що вони залишають свій телефон на тумбочці поруч із ліжком. Телефон може бути причиною безсоння чи сонливості протягом дня.

Приблизно 48 % опитаних сплять уночі поряд зі своїми телефонами. Для багатьох із нас смартфон — це останнє, чим ми користуємось перед сном, і перше, що ми перевіряємо, коли прокидаємося. Низка досліджень показала, що від цього падає якість сну, незалежно від віку.

Якщо ваш телефон перебуває на відстані витягнутої руки від вашого ліжка, ви, найімовірніше, спатимете менш глибоко і протягом коротшого проміжку часу. Це впливає на те, наскільки добре ви можете думати та функціонувати протягом дня. Щоб було зрозуміло, ці результати були отримані, навіть якщо учасники не використовували свої телефони в ліжку. Навіть наявність мобільного телефону в спальні може збільшити ймовірність несприятливих наслідків сну.

Звичка спати з телефоном завдає шкоди нашій гігієні сну, а також нашому психічному та фізичному здоров'ю. Нестача сну може призвести до депресії.

Найбільше потерпають підлітки, які щотижня втрачають 8-9 годин сну. Звісно, у цього дослідження був відносно невеликий розмір вибірки, але це одне з перших досліджень, у якому докладно розглядається, як такі сайти, як TikTok та Instagram, викликають у дітей страх упустити щось серед їхніх однолітків.

Дані дослідження сотень підлітків показали, що підлітки, які використовували соціальні мережі перед сном, мали більше проблем зі сном, і це було тісно пов'язане з вищим рівнем депресії. Таким чином виникає свого роду ланцюгова реакція, коли підлітки, що лежать уночі без сну у своїх телефонах, зрештою втрачають сон, що призводить до сильніших симптомів депресії.

Також дослідження показали, що використання мобільного телефону перед сном негативно впливає на якість сну й у дорослих. Якщо прибирати телефон зі спальні перед тим, як лягти спати, то якість сну може прийти в норму вже за місяць.

Також ми розповідали про те, як заспокоїтись і налагодити сон без синтетичних препаратів: седативні засоби рослинного походження.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання4 години тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання4 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора