- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Юрист розповів, що робити з новими штрафами за порушення маскового режиму
Юрист розповів, що робити з новими штрафами за порушення маскового режиму
Новий закон може мати свій плюс для «антимасочників»
21 листопада 2020 набули чинності Зміни до Кодексу про адміністративні порушення. Зокрема, у законі чітко прописано, що маска або респіратор повинні закривати повністю ніс і рот, і за відсутність маски на обличчі в громадських будівлях і громадському транспорті українців штрафуватимуть.
Відомий одеський юрист Олександр Гуміров на своєму Телеграм-каналі пояснив, що саме змінюється:
- Статтю 44-3 КУпАП доповнили частиною другою, в яку окремо вивели порушення «маскового режиму».
- За відсутність маски ч.2 ст. 44-3 тепер передбачає штраф 170-255 грн.
- За відсутності маски штраф тепер накладає не суд, а поліція. Презумпцію невинуватості скасовано.
Юрист пояснює, що гарна новина полягає в тому, що згідно ст. 8 КУпАП закон має зворотну силу в часі. Провадження в справах про правопорушення відбувається згідно актуальної (нової) редакції закону. Звідси випливає, що:
- всі протоколи, які суди ще не встигли розглянути, тепер уже не підлягають обкладанню штрафом у 17 000 грн, а лише 170-255 грн;
- суди тепер не мають права розглядати ці протоколи і повинні повернути їх поліції без розгляду;
- термін притягнення до відповідальності – три місяці з дня події (протоколу), після чого штраф накладати вже не можна.
«Тобто тим, на кого були складені "старі" протоколи і суди їх не встигли розглянути – найімовірніше, ви просто відбулися легким переляком. Але не розслабляйтеся: по-перше, потрібно подати клопотання до суду про закриття провадження, по-друге, потрібно проволоводити поліцію, щоб устигли минути 3 місяці», – написав Олександр Гуміров.
Погана ж новина полягає в тому, що оскільки новий закон фактично скасовує презумпцію невинуватості в цьому питанні, будь-яке спілкування з поліцейським для людини без маски може закінчитися штрафом, накладеним на місці.
«Якщо ви з цим штрафом не згодні, вам протягом десяти днів потрібно звернутися в суд з відповідною скаргою, оскільки по закінченню цього терміну постанова про штраф без суду і слідства піде державному виконавцеві й у вас почнуться проблеми сумою більше, ніж 170-255. Аналог для прикладу – штраф за неправильне паркування або порушення ПДР, тепер із масками буде так само. Що робити конкретно з конкретним штрафом – зверніться до вашого юриста», – радить Олександр Гуміров.
Ми вже розповідали, що шастать без маски буде дорого: хто штрафуватиме, на скільки і де.