- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Які є способи регулювання народжуваності у домашніх котів і собак: розповідає зоопсихолог
Які є способи регулювання народжуваності у домашніх котів і собак: розповідає зоопсихолог
Якщо собака ― член родини, то стерилізація не видається прийнятним виходом.
Гормональні протизаплідні таблетки чи таблетки для самоаборту погіршують здоров’я тварини, тому систематично до них вдаватися не варто. Про це в інтерв’ю GreenPost заявив зоопсихолог Сергій Клочко.
Він рекомендує дуже простий і дієвий засіб запобігання небажаній вагітності у домашньої тварини: не пускайте кішку надвір, «щоб у неї не з’явилися позашлюбні статеві зв’язки», а собаку просто не відпускайте з повідка. Звісно, якщо у кішки самовигул, і ви не контролюєте її, слід стерилізувати, говорить зоопсихолог. Однак він вважає, що стерилізація домашніх тварин – крайній засіб, «щоб ветлікарі заробляли, а люди страждали».
«Те, що зараз звідусіль агітують: «Стерилізація врятує світ!» — це насправді відверта й бездарна брехня», ― переконаний Сергій Клочко.
Він розповідає, що в деяких європейських країнах стерилізація заборонена законом.
«Наприклад, Норвегія. Там виняток роблять лише для собак в армії, поліції чи митниці. Там кажуть: «У нас собака — член родини, ми відповідально ставимося, не відпускаємо з повідка, у нас нема зайвих цуценят». Ось це цивілізовано», ― вважає зоопсихолог.
Також ми писали, чи треба стерилізувати кішок: радить зоопсихолог.
Окрім того, зоопсихолог розповів, чи можна залишати котів на перетримку.