Догори
Дати відгук

Як зрозуміти, що варення вже не можна їсти

Чи завжди можна безпечно насолоджуватися цим десертом?

2 хв на прочитання13 Січня 2024, 20:14
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Варення належить до солодких радощів, які дарують нам смак літа та зберігають у пляшках і банках радість улюблених ягід протягом зими. Але чи завжди можна безпечно насолоджуватися цим десертом? Розберімося, як визначити, коли варення вже не варто їсти.

Спочатку слід звернути увагу на зовнішній вигляд варення. Якщо колір або смак варення змінилися, це вже серйозна підказка: варення, яке зазнало змін, стає потенційно небезпечним для здоров'я. В такому випадку його варто уникати, оскільки в ньому можуть розмножуватися патогенні мікроорганізми, такі як бактерії та грибки, що можуть викликати сильне харчове отруєння.

Окрім змін у смаку і кольорі, варення також може стати небезпечним, якщо воно було уражене пліснявою. Плісняві сліди можуть залишитися навіть після вторинної термічної обробки продукту, тож якщо є підозра на ураження пліснявою, варення краще викинути.

Окрім цього, варення з ягодами, які мають кісточки (наприклад, вишні чи сливи), має обмежений термін придатності, який становить приблизно 6-8 місяців. Причина — висока концентрація амігдаліну, речовини, яка під впливом тепла перетворюється на синильну кислоту, отруйну для організму. Тому рекомендується споживати варення з ягодами без кісточок, а також слідкувати за строком його придатності.

Крім того, зберігання варення має свої важливі особливості. При негативних умовах, таких як вологість або доступ світла, металеві кришки можуть вкритися іржею, що може погіршити якість варення. Тому важливо зберігати його в прохолодному й сухому місці, де немає прямого сонячного світла.

Усе ж таки, серед різних видів варення є корисні та смачні альтернативи. Наприклад, малинове варення, яке багате на аскорбінову кислоту, фолієву кислоту, вітамін С, калій, кальцій і саліцилову кислоту, може бути корисним для підтримки імунітету і зміцнення судин. Також смородинове варення відзначається великою кількістю аскорбінової та фруктових кислот, що робить його корисним для зміцнення судин і запобігання кровоточивості шкіри та слизових оболонок. Тож при виборі варення слід враховувати не лише смакові якості, а й користь для здоров'я.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання57 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання2 години тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання3 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання4 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання5 годин тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання5 годин тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання6 годин тому