Догори
Дати відгук

Господиня з Луцька поділилася секретами, як вирощувати мікрозелень у себе в квартирі (фото)

Зростає зелень на кокосовому субстраті або міжвінцевому ущільнювачі, які попередньо заливаються водою

2 хв на прочитання30 Січня 2021, 08:03
Фото "Волинські новини" - Мініферма у квартирі Фото "Волинські новини" - Мініферма у квартирі
Поділитись:

Лучанка Ілона Хвень фермерством займається не виходячи з власної квартири – має міні плантацію з вирощування мікрозелені. Чого тут тільки немає: соняшник, амарант, броколі, люцерна, цибуля, рукола, льон, горох, пшениця, капуста та редиска. Повідомляє volynnews.
«Зараз вирощую 12 культур: амарант червоний, цибулю, руколу, льон, броколі, горох вусатий, соняшник, люцерну, пшеницю, редис Санго, дайкон і редис Ред Корал. Ще раніше також вирощувала гречку та буряк», – розповідає жінка.

Насіння замовляє у Польщі, адже часто в місцевих магазинах можна натрапити на неякісний чи дуже дорогий товар.

мікрозелень2
Фото "Волинські новини" - Жінка вирощує 12 видів зелені

Росте все на кокосовому субстраті або міжвінцевому ущільнювачі, які попередньо лучанка заливає водою. Аби мікрозелень зростала здоровою, у приміщенні підтримує прохолодну температуру (19-20 градусів), повітрообмін і світло. Без освітлення проростає тільки люцерна. Окрім того, городину щодня зрошує водою.


«У мене не технічне приміщення – квартира. Я починала з підвіконня, а зараз маю окрему кімнату для мікрозелені. Свекор допоміг облаштувати стелажі, провів світло, встановив фітолампи, – пригадує Ілона. – Також він зробив компостну яму на дачі, тому перероблений субстрат я не викидаю – збираю й передаю. З нього виходить хороше натуральне добриво, адже я не використовую жодних стимуляторів росту. Таке собі безвідходне виробництво».

Культури зростають по-різному: деякі городянка збирає вже за п’ять днів, інші – за два тижні. Уже зрізана зелень за відсутності вологи може зберігатися в холодильнику до двох тижнів.

Тим, хто лише знайомиться з мікрогріном, Ілона радить спершу спробувати горох і соняшник, адже вони соковиті, солоденькі й можуть слугувати основою для салатів. Водночас не слід обирати проростки тих овочів чи тієї зелені, які ви не споживаєте в дозрілому вигляді.

Тим часом на Львівщині фермер морить голодом корів та коней — тварини їдять лише сніг (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро