Як підвищити гемоглобін
Допоможуть підвищити білок в крові і збільшити кількість кисню в організмі і засоби з народної аптечки
Білок крові – гемоглобін – виконує дуже важливу функцію – він переносить молекули кисню органам і тканинам і “транспортує” вуглекислий газ легеням. Саме тому надзвичайно важливо підтримувати нормальний рівень білка в крові
Низький рівень гемоглобіну – симптоми
При недостатній кількості гемоглобіну, тіло буде недоотримувати кисень. Про брак цінного білка можуть свідчити такі ознаки:
- Слабкість – сил не вистачає навіть не найпростіші заняття.
- Швидка стомлюваність – до кінця дня можете відчувати себе розбитими.
- Блідість шкірних покривів і ясен.
- Часті запаморочення.
- Ослаблення пам’яті і концентрації уваги.
- Задишка і прискорене серцебиття.
При таких симптомах важливо звернутися до сімейного лікаря. Терапевт призначить лікування за підсумками аналізу крові. Анемія може бути небезпечним дзвіночком серцево-судинних захворювань, гіпотиреозу, хронічних захворювань нирок, цирозу печінки. У деяких випадках анемія може свідчити про внутрішні кровотечі.
Як підвищити гемоглобін
Якщо серйозної небезпеки для здоров’я немає, а рівень гемоглобіну не критично низький, гемоглобін можна підняти просто скорегувавши раціон харчування. При залізодефіцитної анемії потрібно налягати на продукти багаті залізом. Цей елемент присутній, як і в їжі тваринного походження, так і в рослинній. Потрібно врахувати, що з м’яса і субпродуктів залізо буде засвоюватися краще.
Продукти, що підвищують гемоглобін:
- Червоне м’ясо – телятина, яловичина, баранина, яловичий язик;
- Субпродукти – печінка, нирки, серце, яловиче вим’я;
- Курячі яйця;
- Риба – лосось, короп, щука;
- Бобові – сочевиця і квасоля;
- Морепродукти – креветки, кальмари, морські гребінці;
- Горіхи і сухофрукти;
- Брокколі, шпинат, капуста та інші листові овочі.
Важливим компонентом у виробництві гемоглобіну є фолієва кислота – вітамін В12. Його можна знайти в спаржі, горосі, сочевиці, курячих яйцях, шпинаті.
Вітаміни А і С допоможуть гемоглобіну краще засвоїтися. Цитрусові, гранати, чорна смородина, шипшина, солодкий перець, брюссельська капуста – джерело цінного вітаміну С. Вітамін А шукайте в яловичій печінці, гарбузі, печінці тріски.
Кисломолочні продукти – сир, йогурт і кефір, а також соя та інжир можуть погіршувати засвоєння заліза організмом. Не варто вживати ці продукти одночасно з тими, які допомагають підвищити рівень гемоглобіну.
Щоденна норма заліза для чоловіків становить 15 мг, для жінок 18-25 мг під час вагітності ця норма підвищується до 25-27 мг. Для літніх людей норма становить 8 мг.
Як підвищити гемоглобін народними засобами
Допоможуть підвищити білок в крові і збільшити кількість кисню в організмі і засоби з народної аптечки.
- З анемією легкого ступеня впорається настій із звіробою, квітів ромашки, кропиви і листя ожини. Потрібно змішати трави в рівних пропорціях, залити окропом і настоювати протягом 2-3 годин. Відвар пити по півсклянки 2-3 рази на день.
- Настій шипшини з медом. Допоможе поправити здоров’я і поліпшити засвоєння гемоглобіну.
- Сік з моркви, буряка і яблук. Потрібно вичавити сік однієї моркви, яблука і половинки буряка і відразу ж його випити. Півсклянки соку тричі на день допоможуть привести в норму рівень білка в крові.