- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Як пережити свята без похмілля та зайвих кілограмів? Поради науковців
Як пережити свята без похмілля та зайвих кілограмів? Поради науковців
Всі ж чули про оздоровчий келих червоного вина для серцево-судинної системи?
Зимовий святковий період часто супроводжується великою кількістю їжі, алкогольних напоїв та малорухливістю. Кілька порад, як провести новорічні свята без головного болю та не наїсти боки.
Скільки алкоголю можна випити без шкоди здоров’ю?
За даними ВООЗ, у світі близько 2,3 мільярда людей споживають алкоголь, що є однією з найнебезпечніших в плані виникнення залежностей шкідливих речовин. Утім, через доступність та традиційність чимало людей вважають алкогольні напої безпечними або навіть корисними в обмежених кількостях. Всі ж чули про оздоровчий келих червоного вина для серцево-судинної системи?
Деякі дослідження минулого справді вказували на такий ефект спиртного, проте сучасні наукові роботи спростовують його. Загальну користь помірних доз алкоголю неможливо визначити, оскільки на здоров’я впливає величезна кількість інших чинників, включно з поведінкою та генетикою, які заважають зробити адекватну оцінку. Тому не варто сподіватися, що трішки святкового алкогольного напою додадуть настрою та здоров’я.
У 2018 році група науковців опублікувала в журналі The Lancet шокувальну статтю. У ній йшлося про дослідження споживання алкоголю та його наслідки в 195 країнах світу протягом 26 років. Висновок звучить невтішно. Ризик смертності від усіх причин, зокрема раку, зростає зі збільшенням споживання алкоголю, а та його кількість, що мінімізує шкоду здоров’ю, дорівнює нулю. Простіше кажучи, безпечної дози спиртного немає взагалі.
Окрім того, нещодавно алкоголь назвали безпосереднім чинником раку та пов'язали навіть помірне його споживання з погіршенням розумових здібностей. Тож найкращий вибір — відмовитися від алкоголю взагалі.
Найочевиднішою порадою для зниження ризиків нашкодити здоров’ю є контроль за кількістю випитого. Що менше алкоголю потрапить до організму, то меншою буде шкода від нього:
- зазвичай рекомендують споживати не більше чотирьох стандартних доз алкоголю на день для чоловіків (але менш як 14 на тиждень) та не більше трьох для жінок (але менш як сім в тиждень).
- солених продуктів краще не їсти, вони зроблять спрагу сильнішою, а під рукою завжди буде спритне для її втамування
- пиття більшої кількості води дасть змогу трохи “розбавити” алкоголь, а також уникнути зневоднення, що є серед основних причин похмілля.
- не запивайте газованою водою, оскільки вона може, навпаки, прискорити сп’яніння.
- всупереч популярній думці, немає надійних доказів, що активоване вугілля або інші сорбенти допомагають довше залишатися тверезим.
З питтям зрозуміло, а як не набрати зайвої ваги після застілля?
Зі святковою їжею, як і з алкоголем, слід стежити за тим, чого і скільки ми кладемо до рота. Нічне застілля саме по собі може сприяти набору зайвої ваги, позаяк часто є додатковим прийманням їжі. Це вже не кажучи про страви, які розкладені на столі зазвичай у кількостях, які й так ніколи не вдається з’їсти за один раз.
- Ідеальний варіант, якщо замість нарізок з ковбас, олів’є, крабового та ще кількох майонезних салатів, смаженого м’яса, шашлику, голубців та інших шкідливостей у меню переважатимуть страви з овочів.
- Робити повністю вегетаріанське свято не обов’язково. Можна замість жирного смаженого м’яса запекти його в духовці, або замінити рибою.
- Загалом, новорічна вечеря може бути смачною, навіть якщо зроблена з корисних, здорових продуктів.
Больше новостей читайте на GreenPost.