Догори
Дати відгук

Вчені визначили, що одна із нічних звичок несе небезпеку здоров’ю

Вплив навіть помірного освітлення під час нічного сну шкодить серцево-судинній системі

2 хв на прочитання28 Березня 2022, 23:35
Поділитись:

Багато людей звикли спати з увімкненим телевізором, нічником або у освітленій вуличними ліхтарями та яскравим місяцем. Вони не підозрюють, наскільки ця нічна звичка небезпечна для здоров’я. Вплив навіть помірного освітлення під час нічного сну шкодить серцево-судинній системі, підвищує резистентність до інсуліну наступного ранку і загрожує ожирінням. Такі прояви є відомими факторами ризику захворювань серця та діабету, про це пише lhealth.info.

Вже доведено, що вплив світла вдень збільшує частоту серцевих скорочень за рахунок активації симпатичної нервової системи. Вона змушує серце працювати на високій швидкості та підвищує пильність для вирішення повсякденних завдань.

Нове дослідження показало, що такий самий ефект виникає під час нічного сну у освітленій кімнаті і тіло не може нормально відпочивати та відновлюватися. Збільшується частота серцевих скорочень, сила, з якою серце скорочується, та швидкість, з якою кров надходить у судини. 

Крім того, дослідники виявили, що резистентність до інсуліну виникає наступного ранку після того, як люди спали у освітленій кімнаті. Інсулінорезистентність виникає, коли клітини м’язів та печінки погано реагують на інсулін та не можуть використовувати глюкозу з крові для отримання енергії. Щоб компенсувати це, підшлункова залоза виробляє більше інсуліну. Згодом рівень цукру в крові підвищується, і в результаті розвивається діабет.

У більш ранньому дослідженні експерти спостерігали за великою групою людей, які зазнавали впливу світла під час сну. У результаті вони виявили надмірну вагу і ожиріння.

У більш ранньому дослідженні експерти спостерігали за великою групою людей, які зазнавали впливу світла під час сну. У результаті вони виявили надмірну вагу і ожиріння.

“Тепер ми демонструємо механізм, який може мати фундаментальне значення для пояснення того, чому це відбувається. Ми показуємо, що сон у спальні впливає на здатність організму регулювати рівень глюкози”, – говорить один з авторів нового дослідження.

Вчені закликають позбутися такої нічної звички, як сон у освітленій кімнаті. Вони допускають наявність дуже тьмяного джерела світла, яке буде практично непомітним. Але яскраві лампи, включений телевізор та залишене світло в іншій кімнаті краще виключити. Рекомендується повісити у спальні щільні штори, які не пропускають світло від ліхтарів та місяця.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
У Лос-Анджелесі продовжують вирувати масштабні пожежі
У Лос-Анджелесі продовжують вирувати масштабні пожежі: 25 загиблих, понад 100 тисяч евакуйованих
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення створене ШІ
Марс у Раку: як повня та зближення з Місяцем вплинуть на наші емоції та рішення
2 хв на прочитання4 години тому
ФОТО: Правоохоронці викрили підпільне виробництво фасованої води / поліція
На Тернопільщині викрили підпільне виробництво бутильваної води
1 хв на прочитання5 годин тому
ФОТО: ілюстративне
В українські водойми торік випустили майже 11 млн екземплярів цінних видів риби
1 хв на прочитання6 годин тому
В Україні застосували превентивні обмеження електроенергії
1 хв на прочитання7 годин тому
Погіршення погоди прогнозують синоптики на сьогодні
1 хв на прочитання8 годин тому
Україна розвиває співпрацю з Міжнародним енергетичним агентством
2 хв на прочитання9 годин тому
Солодкий плов із сухофруктами — можна приготувати на якесь дитяче свято й не тільки
1 хв на прочитання9 годин тому