Догори
Дати відгук

Що робити, щоб їсти можна було все без шкоди для здоров’я: радить дієтолог

Кількість аутоімунних захворювань різко збільшилася за останній рік зростатиме з часом.

3 хв на прочитання28 Жовтня 2021, 07:30
Поділитись:

Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська пояснила, що харчування має визначальний вплив на профілактику і перебіг захворювань тому, що їжа містить величезну кількість біологічно активних речовин, які мають різнобічну дію та є безпечними для організму.

Так зване не здорове харчування може спричинювати або створювати сприятливий ґрунт для розвитку багатьох хвороб, зокрема аутоімунних, кількість яких різко збільшилася за останній «ковідний» рік і, найімовірніше, зростатиме з часом, вважає лікар.

Оксана Скиталінська розповідає, що як лояльний дієтолог вона завжди каже, що немає якихось заборонених продуктів в їжі, але в теперішній ситуації все ж радить звернути увагу на деякі моменти.

Надмір солі. Коли солі явної та прихованої в раціоні багато, це збільшує запальний фон організмі та створює умови для втрат із сечею іншого важливого мінералу — калію, чим порушує роботу клітин організму. Прихована сіль — ковбаси, сосиски, всі солоні напівфабрикати.

«Коли їх їсте, хоча б не соліть зовсім овочі і всі інші страви», — радить дієтолог.

Постійне часте вживання їжі.

«Звична ситуація для багатьох — постійне жування, часто підсвідоме, бо працюючи за комп’ютером, хочеться встати і щось вкинути до рота. Це не стільки про голод, скільки про певний відволікаючий ритуал. Сьорбайте тепло-гарячу воду, чай із молоком, це дозволяє «збавити оберти» й уникнути чергового жування», — рекомендує лікар.

Регулярне і часте вживання миттєво засвоюваних вуглеводів — цукру, меду, солодкої випічки, солодких напоїв, винограду. Ці фактори активують певний напрямок обміну речовин, який веде до посилення запалення та гальмує протизапальні процеси.

Нічні вживання їжі. Вночі підсилюється вироблення Th-17 (одного з клонів клітин імунної системи). З одного боку, Th-17 захищають організм проти низки мікроорганізмів, з іншого — активують аутоімунні процеси та сповільнюють «самовбивство» інфікованих вірусами клітин, чим сприяють розмноженню вірусу. Тому дієтолог радить лягати спати раніше, до того, як активується «нічний жор».

Дисбіоз, тобто порушення балансу між корисною та хвороботворною мікрофлорою кишківника (коли корисної стає менше і кишківник стає більше проникним для різних «шкідливостей», таких, як віруси, токсини, бактерії того). Щоб підгодувати корисні бактерії, Оксана Скиталінська рекомендує дати їм пребіотиків — вареного буряка, ложку ламінарії, хумусу, супу із сочевиці, печеного гарбуза, часнику, зерен гранату.

Хронічне запалення — шлунку чи кишківника, рефлюксна хвороба (печія), жировий гепатоз (ожиріння печінки), запалення жовчного чи навіть зуба. Дієтолог закликає звернутися до лікаря — адже запалення підточує ресурси здоров’я.

Також ми наводили осінні рекомендації від дієтолога, як знизити аутоімунні реакції.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Як знизити рівень стресу: радить дієтолог
3 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Українська правда. Життя
Чому знежирені молочні продукти шкодять здоров'ю – пояснення дієтолога
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Hype.tech
Навіщо нам спати: 10 цікавих фактів про сон у День любителів поспати
5 хв на прочитанняВчора
Фото: Киев 24
Обіцяють найбільший вертеп у Європі: у Києві на Софіївській площі змонтували аркас ялинки, яка відкриється 19 грудня різдвяним дійством
1 хв на прочитанняВчора
Закон про 1000 грн за вакцинацію підписав голова Верховної Ради та направив його Зеленському
1 хв на прочитанняВчора
Коли у Києві розпочнуться зимові канікули – пояснення влади
1 хв на прочитанняВчора
Чи буде посилення карантину на Новий рік і Різдво — розповідає Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Шкідливі домішки у їжі допоможе визначити український застосунок Foodstr за допомогою штрих-коду
2 хв на прочитанняВчора