Догори
Дати відгук

Розглядання відфотошоплених картинок тіл псує фігуру — лікарі

Хоча спочатку здається, що вони піднімають настрій і мотивують займатися собою.

2 хв на прочитання22 Серпня 2021, 00:23
Поділитись:

Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров'я, розповів, що розглядання відфотошоплених картинок тіл, програм схуднення і тренувань тощо миттєво піднімають настрій, і здається ось-ось ти вже кинешся займатися собою. Однак дослідження показали, що ті, хто постить і споживає такий контент, набагато ймовірніше мають схильність до порушення харчової поведінки і до компульсивних тренувань.

«Перегляд таких картинок призводить до погіршення образу тіла. А що гірший образ тіла — то менший у майбутньому рівень фізичної активності. Мотивувати на фітнес-акаунтах і лежимо на дивані відмотивовані. Також це підсилює об'єктивізації себе — схильність розглядати як об'єкт. А самооб'єктивізація збільшує ймовірність використання неадекватних жорстких дієт і тренувань. Що більше ви дивитеся на такі зображення, то ймовірніший розвиток цих порушень. Серед любителів фітнес-мотивації 18 % людей у групі ризику розвитку порушень харчової поведінки порівняно з 4 % контрольної групи. Також самооб'єктивізація збільшує ризик депресії», — розповідає лікар.

Він додає, що півгодинний перегляд «мотивуючих тіл» помітно знижує самооцінку, настрій, підсилює незадоволеність своїм тілом і підсилює думки про необхідність худнути. Натомість перегляд фото і картинок із тегом #loveyourself про самоспівчуття має протилежний ефект — збільшує задоволеність і прийняття свого тіла, піднімає настрій.

«Мені також сподобалося дослідження, де учасникам програми зі схуднення видали харчові щоденники — нейтральні та з моделями на обкладинці і сторінках. Ті, хто заповнював харчові щоденники з малюнками моделей, вважали свої цілі нереалістичними, частіше порушували програму схуднення, під’їдали і практично не худнули», — розповідає Андрій Біловешкін.

Лікар не захоплюватися фітнес-мотивацією, а шукайте для себе більш ефективні, хоч і більш складні шляхи мотивації: через свої особисті цілі і цінності, через задоволення, соціальну мотивацію, мотивацію до здоров'я і довголіття.

«А краще зрозуміти, що саме дія й народжує мотивацію, тому тренуватися без мотивації — цілком Ок. Як і апетит приходить під час їжи, так і мотивація з'являється під час тренування. Головне почати.

А якщо заважають думки, почніть зворотний відлік про себе... 10... 9... 8 (одяглися)... 7 (ви вже вийшли з дому)... 654321», — радить Андрій Біловешкін.

Також ми розповідали, як схуднути й оздоровитися на пікніку чи в поході: радить дієтолог.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання16 хвилин тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитаннягодина тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне / club4paws.ua
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання2 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання3 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання4 години тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання5 годин тому
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання5 годин тому