Догори
Дати відгук

П’ять принципів здоров’я сну: як захистити свій сон

Адже йому багато що загрожує.

2 хв на прочитання03 Листопада 2021, 00:30
Поділитись:

Телеграм-канал «Твій сон» розповів, що 21 жовтня факультет Медицини сну Оксфордського університету випустив публікацію про п’ять принципів здоров’я сну.

Що це за принципи?

1. Цінувати сон. Поширене ставлення до сну як до чогось, «що непогано було б мати», замість «необхідно мати гарну якість». Слід розуміти та приймати цінність сну.

2. Зробити сон своїм пріоритетом — змінити щось у своїй поведінці, а не зупинитися на намірі. Поставити сон одним із перших рядків у списку своїх найважливіших справ.

3. Персоналізувати сон — дати спокій теорії та середньостатистичним рекомендаціям, методом проб та помилок встановити свою власну потребу сну, час та тривалість сну.

4. Довіряти сну — механізм сну може «відрегулювати» себе. Варто довіритися своєму розумію тривалості та часу сну і дозвольте йому вести вас.

5. Захищати сон — уникати чи скорочувати справи, які негативно впливають на ваш сон.

Як же на практиці виглядає захист сну?

  • Сон тримається на шаблонах. Захистіть свій сон від дуже частих змін. Встановіть свою робочу версію сну та дотримуйтесь її.
  • Стурбований розум — найпідступніший ворог сну, і саме тут вам знадобиться потужна зброя. Завершіть усі справи задовго до сну, сповільніться в середині вечора і будьте ласкаві до себе, якщо не виходить заснути. Ви не самотні.
  • Не примушуйте себе заснути, це не працює. Якщо ви не засинаєте, то нормально зробити щось інше ненадовго і за перших ознак сонливості повернутися в ліжко.
  • Зверніть увагу на свій спосіб життя. Кофеїн і нікотин краще не вживати у вечірні години (і до електронних сигарет це зауваження теж відноситься). Алкоголь теж порушує сон, особливо у другій половині ночі.
  • Встановіть зручні умови для сну — темрява, прохолода, тиша, зручне ліжко. Підберіть найкомфортніше для себе поєднання цих факторів.
  • Захищайте свій сон від смартфонів та планшетів. Вони шкідливі не лише синім світлом, а й як тригери бадьорості під приводом термінових повідомлень, листування в соцмережі чи ігор.

Також ми розповідали, як поліпшити якість сну без зміни умов та сторонніх засобів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.