Догори
Дати відгук

Науковці винайшли перекладач з курячої «мови» і сподіваються подолати «розрив у спілкуванні між людьми та тваринами»

На думку дослідників, точність інтерпретації сягнула 80 %.

2 хв на прочитання24 Вересня 2023, 15:17
Image by Mabel Amber from Pixabay Image by Mabel Amber from Pixabay
Поділитись:

Науковці токійського i-University розробили систему, здатну інтерпретувати різні емоційні стани курок. Препринт дослідження було опубліковано на платформі Research Square, розповідає «Дзеркало». Автори стверджують, що знайшли новий підхід до міжвидового спілкування, приділяючи «особливу увагу розумінню курячих вокалізацій».

«Використовуючи передові математичні моделі штучного інтелекту та машинного навчання, ми розробили систему, здатну інтерпретувати різні емоційні стани курей, включаючи голод, страх, гнів, задоволення, хвилювання та стрес», — йдеться в описі публікації.

Науковці використали передову технологію штучного інтелекту, яку назвали навчанням глибокого емоційного аналізу (DEAL). Це високоматематичний та інноваційний підхід, який дозволяє детально розуміти емоційні стани за допомогою звукових даних.

В основі DEAL лежать складні математичні алгоритми, що дозволяють системі з часом навчатися й адаптуватися до нових голосових моделей. На думку дослідників, точність інтерпретації сягнула 80 %.

«Ми провели дослідження на вибірці з 80 курей, ретельно записуючи й аналізуючи їх вокали у різних умовах. Аби забезпечити точність інтерпретації нашої системи, ми співпрацювали з командою із восьми психологів-зоотехніків і ветеринарних хірургів, які надали експертну інформацію про емоційний стан курчат», — стверджують науковці.

«Успішне розпізнавання таких емоцій, як щастя, голод, втома, біль і страх відкриває можливості для покращення методів птахівництва та благополуччя тварин. Спостерігаючи та розуміючи емоційний стан курей, фермери й організації захисту тварин можуть приймати обґрунтовані рішення для покращення їхнього благополуччя», — вважають науковці токійського університету.

Вони вважають, що їх дослідження прокладе шлях до більш чуйної й ефективної взаємодії з тваринним світом, подолавши розрив у спілкуванні між людьми та тваринами.

Також ми розповідали, що суд в Індії ухвалив рішення про причину «всіх проблем на Землі»: «Ні краплі коров'ячої крові».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost