Догори
Дати відгук

Комаровський розповів, кому потрібна третя доза вакцини від COVID-19

Всім третя вакцинація не потрібна.

2 хв на прочитання28 Вересня 2021, 19:36
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Введення третьої дози вакцини активно обговорювалося науковцями в усьому світі й, у підсумку, управління США з продовольства і медикаментів (FDA) прийшло до висновку, що додаткове щеплення необхідна людям старше 65 років або тим, у кого є серйозні проблеми з імунітетом. Про це лікар Євген Комаровський розповів в ефірі програми "Підсумки місяця" на телеканалі "Україна 24".

"Всім іншим на даному етапі не потрібна. Позиція ВООЗ, ми вже про це говорили, - аморально обговорювати третю дозу в розвинених країнах, коли в відсталих люди першу не отримали. Віддайте свої треті дози і не виробляв", - сказав Євген Комаровський.

На його думку, після лікування від коронавірусу з явними симптомами, людина може шість місяців не вакцинуватися, потім рівень антитіл в організмі почне знижуватися. Якщо не впевнений, що перехворів, - не варто витрачати гроші на перевірку антитіл, краще відразу записатися на щеплення, каже лікар.

Він також пояснив різницю між реакцій і ускладненнями через вакцину. За його словами, місцева реакція на препарати трапляється досить часто і викликає дискомфорт - щоб його зменшити, лікар порекомендував докласти холодну до місця уколу або прийняти знеболююче (ібупрофен або парацетамол). Один з видів реакції - непритомність.

"Це важливо знати. На сьогодні є два описаних ускладнення від вакцин, обидва несмертельні, але про них треба знати. Перше - ускладнення після введення векторних вакцин. Векторні вакцини, актуальні для жителів нашої країни: Astrazeneca, яка практично скінчилася, і, можливо, до нас зайде Johnson & Johnson. Після використання цих вакцин можливі травматичні ускладнення - утворення тромбів ", - заявив Комаровський.

За його інформацією, такі ускладнення виникають з частотою 1 на 100 тисяч ін'єкцій, при цьому в разі хвороби вони проявляються набагато частіше. У групі найбільшого ризику знаходяться молоді жінки 20-50 років, які курять, мають проблеми з венами і користуються гормональними протизаплідними засобами. Їм краще використовувати РНК-вакцини: Pfizer, Moderna, Coronavac.

"Друге ускладнення, описане для мРНК-вакцин - це розвиток міокардиту, частіше у молодих людей. Це не смертельно, це проходить", - пояснив Комаровський.

Нагадаємо, що три області в Україні на порозі «червоної» зони.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання3 години тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання4 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора