Догори
Дати відгук

COVID-19: три області в Україні на порозі «червоної» зони

Одна - західна та дві східних.

2 хв на прочитання28 Вересня 2021, 16:02
Фото:
LB.ua. Фото: LB.ua.
Поділитись:

В Україні три області мають високі ризики потрапляння в "червону" зону карантину. Ідеться про Чернівецьку, Харківську та Луганську. Про це повідомив  брифінгу керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрія Ганіченко, пише kp.ua.

"Зараз ми виділяємо три регіони з найбільш критичною ситуацією - це Чернівецька, Донецька і Луганські області. Це ці три регіони, які зараз знаходяться найближче до входження в "червоний" рівень епіднебезпеки", - розповів експерт.

Ганіченко зазначив, що перехід трьох областей на червоний рівні епіднебезпеки може відбутися протягом одного-двох тижнів. Експерт KSE підкреслює, що в Харківській області спостерігається велика динаміка і близька до критичної завантаженість ліжок з киснем. А в Луганській області пішло уповільнення зростання захворюваності, але навантаження на систему охорони здоров'я зростає.

За його словами, у всіх трьох критичних регіонах зайнятість ліжок з киснем на рівні 61-67% при допустимій нормі в 65%.

"Показовим є те, що незважаючи на ось таке короткострокове просідання госпіталізацій, в Чернівецькій області вже зайнято 67% ліжок з киснем. Це вже більше ніж граничний показник в 65%. Вперше в цій хвилі ми побачили перевищення цього показника", - зазначив експерт.

Крім того, спостерігається підвищення рівня госпіталізацій COVID-хворих, а саме - 59 осіб на добу на 100 тисяч населення при граничному в 60 чоловік.

У KSE відзначають, що вищевказаним регіонах якомога швидше необхідно додати близько 30% додаткових COVID-ліжок і ресурсів, щоб зменшити навантаження на систему охорони здоров'я і вийти з критичного рівня.

У Львівській та Житомирській області, які раніше згадувалися в зведеннях KSE, критична ситуація залишається, але ці регіони тимчасово стабілізувалися.

"Там зараз немає прямої загрози швидкого входження в червоний рівень або швидкого неконтрольованого заповнення ліжок", - резюмував Ганіченко.

Нагадаємо, що зараз вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.