- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медицина за кордоном
- Вчені створили новий механізм вакцинації без болю і неспокою: замість шприців — пластир
Вчені створили новий механізм вакцинації без болю і неспокою: замість шприців — пластир
Як правило, адаптувати мікроголки до різних типів вакцин складно.
Світ не буде таким, як був, бо нові технології роблять його невпізнаваним. Так, американські науковці придумали і створили новий механізм щеплення, для якого не потрібні голки та шприци.
Ідеться про дослідників зі Стенфордського університету й Університету Північної Кароліни, які надрукували на 3D-принтері пластир із вакциною. Надруковані на 3D-принтері мікроголки, які вишикувані в лінію на полімерному пластирі, довжиною ледь досягаючи шкіри для доставки вакцини, виявилися ефективнішим за укол.
Згідно з дослідженням, проведеним на тваринах, отримана імунна відповідь від вакцини була в 10 разів сильнішою, ніж від вакцини, введеної у м’яз руки за допомогою уколу голкою.
«Розробляючи цю технологію, ми сподіваємося закласти основу для ще швидшої глобальної розробки вакцин у менших дозах, без болю та страху», — сказав провідний автор дослідження та підприємець у галузі технології 3D-друку Джозеф М. ДеСімоун, професор хімічної інженерії у Стенфордському університеті та почесний професор Університету Каліфорнії в Чапел-Хіллі.
Результати дослідження показують, що пластир із вакциною спричинив значну Т-клітинну й антиген-специфічну відповідь антитіл, яка була у 50 разів вищою, ніж за підшкірної ін'єкції.
Ця підвищена імунна відповідь може привести до економії дози, оскільки у пластирі з мікроголками для вакцини використовується менша доза для генерації імунної відповіді, аналогічної вакцині, що вводиться за допомогою голки та шприца.
До слова, офісна робота підвищує ризик захворіти астмою — названо основні фактори.