Догори
Дати відгук

Профспілка освітян висловилася проти обов’язкової вакцинації проти COVID-19

Відмова працівників від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни.

2 хв на прочитання28 Вересня 2021, 15:45
Вчитель Вчитель
Поділитись:

Профспілка працівників освіти і науки України не підтримує прийняття проєкту Наказу МОЗ України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Позицію щодо зазначеного наказу було оприлюднено на офіційному сайті профспілки освітян.

У повідомленні йдеться про те, що проєкт документу суперечить національним і міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною, а застосування до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися проти COVID-19 є неправомірним.

Зокрема, частиною шостою статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їхньою згодою після надання об’єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення.

Крім того, у пункті 3 своєї Резолюції 2361 (2021) Парламентська асамблея Ради Європи закликає та рекомендує інформувати громадян про те, що вакцинація не є обов’язковою та що ніхто не може зазнавати політичного, соціального чи іншого тиску для проходження вакцинації, а також забезпечити, щоб ніхто не зазнавав дискримінації за те, що не пройшов вакцинацію.

Згідно зі статтею 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один із таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення. 

Однак пунктом 24 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників і службовців підприємств, установ, організацій зазначено, що порушення трудової дисципліни — це невиконання чи неналежне виконання працівником покладених на нього трудових обов’язків.

Отже, відмова працівників від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни, наголошують у профспілці. 

Крім цього, Дорожньою картою з впровадження вакцинації від гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- СоV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021–2022 роках, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я від 24.12.2020 р. № 3018 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09.02.2021 р. № 213), встановлено, що вакцинація проти коронавірусної хвороби СОVID-19 в Україні буде добровільною для всіх груп населення та професійних груп.

Нагадаємо, МОЗ не може відповісти, хто «спускає план» із вакцинації проти COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Україна контролюватиме кількість безпритульних тварин гуманними методами
2 хв на прочитаннягодина тому
Кількість жертв збільшилася, двоє – у важкому стані, наслідки ракетного удару по Рівненщині
1 хв на прочитання2 години тому
"Ядерний тероризм"-ворожа ракета летіла критично низько над Південноукраїнською АЕС(ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
pixabay
Лідери G7 погодили ембарго на золото з росії
1 хв на прочитання4 години тому
Рятувальники підтвердили загибель людини: по Києву та області ворог наніс 14 ракетних ударів
1 хв на прочитання4 години тому
Як підготуватися до евакуації: інструкція
2 хв на прочитання13 годин тому
Як позбутися запаху цигарок у квартирі: з цим впорається засіб, на який ніхто б не подумав
1 хв на прочитанняВчора
Жіночий гороскоп на тиждень 27 червня-3 липня: Тільцям - важливі сни, Козерогам - гроші
5 хв на прочитанняВчора