Безбар'єрність оголосили новою суспільною нормою
Однак, до втілення її на практиці ще далеко: адже лише одну дорожню карту мають напрацьовувати ще до 12 квітня.
Безбар'єрність має стати новою суспільною нормою в Україні. Таку заяву зробила дружина президента Олена Зеленська 9 лютого під час засідання міжвідомчої робочої групи з розроблення проєкту Нацстратегії безбар’єрності.
"Я не тільки зацікавлена, це моя мрія, щоб Україна стала безбар'єрною державою, щоб безбар'єрність стала новою суспільною нормою в нашій країні", - сказала Зеленська.
Втім, попри гучні заяви можновладців, проблема бар'єрності - основна, з якою стикаються люди з особливими потребами в українському соціумі. Починається все з непристосованих ліфтів, сходів і сходових майданчиків. А закінчується відсутністю рівного доступу до освіти, роботи, задоволення своїх культурних потреб.
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов впевнений. що для розв'язання цієї проблеми необхідно до 12 квітня затвердити Стратегію зі створення безбар'єрного простору в Україні.
Спрямована вона має бути, в першу чергу, на осіб з інвалідністю, людей похилого віку, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей і дітей з інвалідністю.
Стратегія також охопить 6 напрямків, за якими вводитиме безбар'єрність і рівний доступ. Це соціальний, освітній, економічний, цивільний, фізичний і цифровий простори.
Натомість чи будуть до процесу формування стратегії залучені працівники громадськості саме із зазначених вище соціальних груп, Чернишов не уточнив.
Як ми інформували своїх читачів раніше, восени в Україні відбувся фестиваль інклюзивних практик.