Догори
Дати відгук

5 симптомів гормонального дисбалансу

Насправді далеко не в усьому винні гормони.

5 хв на прочитання19 Травня 2022, 08:15
Поділитись:

ПМС давно став предметом анекдотів, які розповідають навіть чоловіки, пояснюючи таким чином стан своїх обраниць. Разом із гінекологинею-ендокринологинею клініки CALM Олександрою Красовскою розбираємося в ключових симптомах дисбалансу гормональної системи.

Насправді далеко не в усьому винні гормони. Можливо, варто переглянути своє харчування, відмовитися від фастфуду, почати робити вранці зарядку — і вага почне зменшуватись. Або допомогти дівчинці підібрати якісний домашній догляд за шкірою обличчя — і вугрі зійдуть нанівець. А чоловікам треба просто бути уважнішими до своїх жінок, іноді букета квітів вистачає, щоб ніякий ПМС не впливав на їхні стосунки, а не шукати «винних».

Проте якщо прості альтернативні методи не допомагають, а стан погіршується так, що ігнорувати його вже неможливо, треба йти до лікаря. Чим раніше, тим краще. Тому що ваше «колись» може перетворитися на медичне «пізно».

Отже, ось п’ять ознак вашого стану, які повинні спонукати вас звернутися до лікаря.

1. Порушення менструального циклу

Далеко не всі жінки, що приходять на прийом, можуть чітко відповісти на питання, коли в них була остання менструація! Адже для того, щоб виявити порушення, треба чітко розуміти, що таке норма. Нормальним вважається цикл тривалістю від 24 до 38 днів, з тривалістю менструації до 8 днів.

При цьому критичні дні не повинні супроводжуватися хворобливими відчуттями. Є така думка, що якщо хворобливі місячні були в мами, то й дочка переноситиме критичні дні так само — нічого з цим не поробиш. Але це не так! Дуже часто хворобливість не має ніякого відношення до генетики: це лише прояв гормонального дисбалансу або симптом якогось захворювання, наприклад, ендометріозу. Звертайте увагу на об’єм крововтрати, точно виміряти його, звичайно, складно, але в нормальних виділеннях відсутні згустки крові діаметром більше 1 см, а вночі немає необхідності вставати для заміни гігієнічних засобів.

2. Болі в молочних залозах

Нормальними вважаються відчуття незначної тяжкості в молочних залозах за декілька днів до початку «критичних днів». Якщо ж дискомфорт турбує вас більше декількох днів або спостерігається локальна хворобливість у молочній залозі, то варто не відкладати свій візит до лікаря. Ще більше варто поквапитися, якщо ви помітили виділення із сосків.

До речі, хочу нагадати про необхідність самообстеження молочних залоз в один і той самий день у кожному циклі. Алгоритм обстеження можна легко знайти в інтернеті. Не забувайте також раз на рік проходити УЗД молочних залоз, а після 40 років — мамографію (зазвичай ці дослідження рекомендують робити на 6-12-й день циклу).

Якщо ці обстеження з року в рік стануть для вас звичними, то будь-яке захворювання можна виявити на тій стадії, коли ще немає жодних скарг.

3. Вугровий висип, надмірний ріст волосся по тілу, випадіння волосся на волосистій частині голови

Зазвичай жінки легко впоруються з подібними проблемами: п’ють вітаміни й біодобавки, пробують різні дієти, проходять косметологічні процедури, займаються спортом. Звісно, це похвально й абсолютно незайве, але буває так, що результату немає, незважаючи на зусилля та ідеальний догляд за собою. Уся справа в гіперандрогенії — підвищеному впливі чоловічих статевих гормонів на жіночий організм. Тому перед тим, як піти до косметолога, варто відвідати гінеколога, який допоможе вплинути на причину, а не боротися з її проявами.

4. Безпліддя

Здається, що тут зв’язок очевидний! Але, на жаль, навіть зараз, при загальній обізнаності, зустрічаються пари, які багато років мріють про дитину і ніколи не проходили гормонального обстеження. Хоча бігти обстежуватися за відсутності вагітності в першому ж циклі не варто.

Вважається, що впродовж року можна розслабитися й отримувати задоволення від процесу. І тільки якщо за рік ваші старання не увінчалися успіхом, зверніться до лікаря (дівчатам старше 35 років рекомендована консультація фахівця через 6 місяців).

5. Зміна ваги

Схуднення — завжди велике завдання для жінки, але навряд чи варто радіти, якщо ви худнете, не докладаючи до цього ніяких зусиль. Як збільшення, так і зменшення ваги може бути симптомом гормонального дисбалансу. Тому якщо ваш спосіб життя стабільний, але при цьому змінилася вага — ви втратили кілограми або навпаки набрали — зверніться до лікаря. Окрім жіночих статевих гормонів, на вагу можуть впливати гормони щитоподібної залози.

У будь-якій сфері досягти балансу складно. Особливо в такій мінливій системі, як жіночий організм. Абсолютно точно можу сказати, що вороги нашого гормонального балансу — це недосипання, стреси, фізичні та емоційні перевантаження. Тому перше правило здоров’я жінки — це режим і здоровий спосіб життя.

До слова, завдяки новому мобільному застосунку українські лікарі мають змогу отримати інформаційну підтримку зарубіжних колег.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Позбутися хропіння Корисні продукти Спати і висипатися
5 продуктів, які допоможуть позбутися хропіння
2 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Тепер офіційно: використання смартфонів не призводить до раку мозку — ВООЗ
2 хв на прочитання4 години тому
На фото один із перших пацієнтів, які випробували на собі нову вакцину, Стів Янг
У Британії вперше у світі тестують на людях препарат, що може вилікувати рак шкіри
1 хв на прочитання4 години тому
Фото ілюстративне
У США чоловік поскаржився лікарям на мігрень — причиною головного болю виявились яйця солітера в мозку
2 хв на прочитання7 годин тому
5 овочів, які знижують рівень поганого холестерину
2 хв на прочитання9 годин тому
МОЗ винесло на громадське обговорення проект порядку надання послуг з амбулаторного лікування туберкульозу на первинці
2 хв на прочитання10 годин тому
50 тисяч гривень за оформлення інвалідності: на Львівщині викрили групу медиків, які заробляли на документах
1 хв на прочитання11 годин тому
5 ранкових звичок, які допоможуть швидше схуднути
2 хв на прочитання19 годин тому
Більше з GreenPost
Фото: «Їжа легко»
Солодкі сухарики зі сметаною та корицею — простий і смачний рецепт
1 хв на прочитання27 Квітня 2024
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Ірис сибірський — чудові квіти, які не потребують догляду (ФОТО)
1 хв на прочитання27 Квітня 2024
Підкормка для Троянд і Папороті Підживлення рослин
Цей простий засіб стане ефективною підкормкою для троянд та папороті
1 хв на прочитання3 години тому
Затоплені після сильних дощів житлові квартали міста Цин'юань, провінція Гуандун, Китай, 22 квітня 2024 року. Фото: Reuters
Потоп на «фабриці світу»: наслідки найбільшої повені у найбільш розвиненому та густонаселеному регіоні Китаю (ФОТО)
2 хв на прочитання5 годин тому
В Україні різко зменшується чисельність вовків: екологи б'ють тривогу
1 хв на прочитання6 годин тому
Україна та Німеччина розпочинають розробку нового екологічного проєкту для лісового сектору
2 хв на прочитання8 годин тому
Азія найбільше постраждала від екстремальних погодних умов у 2023 році
2 хв на прочитання8 годин тому
Посадіть реальне дерево онлайн: екс-політв'язень із Білорусі запустив незвичайний додаток для порятунку планети
4 хв на прочитання12 годин тому