Якщо зуби рухаються: наскільки це нормально
Є думка, що єдиний шанс усунути рухливість — зашинувати зуби, тобто з'єднати разом. Але це не завжди допомагає.
Є таке поняття, як фізіологічна (у нормі) рухливість зубів. Як правило, ми її не помічаємо, тому що амплітуда рухів лише 0,06-0,15 мм. Зуби в кістковій тканині утримуються за допомогою зв'язки, вона забезпечує рухливість і амортизацію зуба. Але зайва рухливість має вас насторожити. Про це розповідає «Стоматологія по-простому».
Рухливість зубів виникає через пародонтит. Пародонтит же виникає, коли порушується з'єднання зуба з кістковою тканиною: утворюється патологічна яснева кишеня, яка послаблює фіксацію зуба.
Пародонтит не минає сам собою, а лише посилюється. Потрібно механічне чищення кишені, антисептична обробка і створення нового з'єднання з кістковою тканиною.
Час грає вам на користь: при лікуванні захворювання на ранній стадії зв'язка відновиться самостійно.
Є думка, що єдиний шанс усунути рухливість — зашинувати зуби, тобто з'єднати разом. Це не завжди допомагає, а при своєчасному усуненні проблеми зуби і самі зміцняться і перестануть бути рухливими.
Рухливість зубів виникає при середньому та тяжкому ступені пародонтиту. При легкому ступені рухливості може й не бути, але є характерні симптоми: гній, кровоточивість. Складного лікування можна уникнути, якщо вчасно помітити проблеми з яснами (знову ж таки, при плановому огляді у стоматолога) та звернутися до пародонтолога.
Також ми розповідали, як вибрати зубну пасту, щоб не нашкодити зубам.