Догори
Дати відгук

Якщо зуби рухаються: наскільки це нормально

Є думка, що єдиний шанс усунути рухливість — зашинувати зуби, тобто з'єднати разом. Але це не завжди допомагає.

1 хв на прочитання23 Жовтня 2022, 15:54
Поділитись:

Є таке поняття, як фізіологічна (у нормі) рухливість зубів. Як правило, ми її не помічаємо, тому що амплітуда рухів лише 0,06-0,15 мм. Зуби в кістковій тканині утримуються за допомогою зв'язки, вона забезпечує рухливість і амортизацію зуба. Але зайва рухливість має вас насторожити. Про це розповідає «Стоматологія по-простому».

Рухливість зубів виникає через пародонтит. Пародонтит же виникає, коли порушується з'єднання зуба з кістковою тканиною: утворюється патологічна яснева кишеня, яка послаблює фіксацію зуба.

Пародонтит не минає сам собою, а лише посилюється. Потрібно механічне чищення кишені, антисептична обробка і створення нового з'єднання з кістковою тканиною.

Час грає вам на користь: при лікуванні захворювання на ранній стадії зв'язка відновиться самостійно.

Є думка, що єдиний шанс усунути рухливість — зашинувати зуби, тобто з'єднати разом. Це не завжди допомагає, а при своєчасному усуненні проблеми зуби і самі зміцняться і перестануть бути рухливими.

Рухливість зубів виникає при середньому та тяжкому ступені пародонтиту. При легкому ступені рухливості може й не бути, але є характерні симптоми: гній, кровоточивість. Складного лікування можна уникнути, якщо вчасно помітити проблеми з яснами (знову ж таки, при плановому огляді у стоматолога) та звернутися до пародонтолога.

Також ми розповідали, як вибрати зубну пасту, щоб не нашкодити зубам.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.