Яке сало найбільш небезпечне для здоров’я: багато хто навіть не здогадується
Сало допомагає зміцнювати імунітет
Сало – улюблений продукт українців, але не все сало однаково корисне. Від деяких видів краще відмовитись інакше будуть серйозні проблеми зі здоров'ям.
Насамперед варто відзначити, що сало – це звичайний шар жиру, в якому містяться вітаміни, поліненасичені жирні кислоти, антиоксиданти та селен.
Сало допомагає зміцнювати імунітет, протистояти раковим захворюванням, захищати судини від атеросклерозу, покращити обмін речовин і також має гарні жовчогінні властивості. Але не все сало однаково корисно.
У їжу ми вживаємо сире солоне, копчене, варене та смажене сало. Так ось, найкориснішим вважається звичайне сире солоне сало – після посолу воно практично не втрачає своїх корисних властивостей.
А ось варене сало при варінні втрачає свої корисні речовини і залишається просто смачним. Найшкідливіше копчене та смажене сало. Просто при копченні та смаженні у салі утворюються канцерогени, які дуже шкідливі для нашого здоров’я. Зловживаючи таким салом, можна “заробити” проблеми з печінкою, підшлунковою, жовчним міхурем.
Не все однозначно і із сирим солоним салом.
Медики не рекомендують його вживати, якщо є:
- захворювання печінки;
- захворювання нирок;
- при жовчнокам’яній хворобі;
- при панкреатиті;
- при холециститі;
- людям із зайвою вагою можна лише після індивідуальної консультації лікаря-дієтолога.