Догори
Дати відгук

Як визначити наявність тромбів в організмі, порадив кардіолог

Тромбоз можна виявити у людини будь-якого віку, а не тільки дуже зрілого

2 хв на прочитання22 Березня 2021, 23:33
Як визначити наявність тромбів в організмі Як визначити наявність тромбів в організмі
Поділитись:

Кардіолог Володимир Хорошев розповів, як можна самостійно визначити наявність в організмі тромбозу, що характеризується утворення згустків крові й високим ризиком закупорки ними судин. Так в більшості випадків наявність тромбозу в організмі проявляється дискомфортними, больовими відчуттями — наприклад, в кінцівках або в грудині.

«Часто це проявляється вираженим болем: як варіант, в нозі, руці», - говорить лікар.

Є відмінні ознаки, які дозволяють помітити утворення тромбу саме по руках. Повідомляє Express.

Рука може набрякати або стає злегка припухлою, можуть бути невеликі судоми. Шкіра на руці стає теплою на дотик і більш чутливою. Можуть з'явитися невеликі плями з червоним або синюватим відтінком.

"Згустки крові утворюються, коли клітини крові, так звані тромбоцити, і різні білки змушують кров згортатися в напівтверду масу. Згустки крові в руках класифікуються як первинні або вторинні, залежно від того, що призвело до згортання крові", - пояснюють британські медики.

Вони зазначають, що якщо вже є діагноз згустку глибоких вен на руках, то основна мета лікування буде полягати в тому, щоб зупинити зростання цього згустку, полегшити симптоми та запобігти переміщення тромбу в інші органи.

Якщо ж ці методи лікування не допоможуть розв'язати проблему або згусток має дуже великі розміри, то лікарі можуть порекомендувати видалити тромб.

У тих випадках, коли тромб проникає в праву або ліву коронарну артерії або в їх гілки, виникають «класичні» симптоми інфаркту.

«Більш ніж у 80% випадків відчувається здавлювання в грудях, біль або печіння», - розповів кардіолог Володимир Хорошев.

Лікар додав, що викликана таким тромбозом біль віддає в ліву частину корпусу — руку, плече, лопатку.

Якщо людина відчуває пульсуючий біль в нозі чи руці й до цього вона не отримувала травму кінцівки, Володимир Хорошев радить, швидше звернутися до кардіологічного спеціаліста. Крім того, до тромбозу схильні люди хворі на варикоз та ті що мають різні захворювання крові.

Резюмуючи, фахівець підкреслив, що наявність тромбозу можна виявити у людини будь-якого віку, не тільки дуже зрілого.

Нагадаємо, гастроентерологи розповіли, коли відрижка говорить про серйозні проблеми зі здоров'ям.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.