Догори
Дати відгук

Як впливає перехід на літній час на організм та здоров'я людини

На адаптацію до нового часу людям потрібно 1-2 тижні, а обставини вимагають це зробити лише за одні вихідні

2 хв на прочитання28 Березня 2021, 11:27
Як впливає перехід на літній час на організм та здоров'я людини Як впливає перехід на літній час на організм та здоров'я людини
Поділитись:

В Україні 28 березня в черговий раз перейшли на літній час. Українцям знову доведеться звикати жити за новим режимом. А як переведення часу позначиться на самопочутті й настрої, розповіли медики.

За даними статистики, більшість людей важко переносить переведення часу як на зимовий, так і на літній. Організму доводиться перебудовуватися на новий режим, що завжди є додатковим стресом і навантаженням.

По-перше, експерименти з часом завжди стрес для організму. Адже він звик лягати та вставати в однаковий час, а зрушення графіка в той чи інший бік збиває його з пантелику.

Навесні доводиться вставати на цілу годину раніше, і виходить, що ми крадемо цей час у повноцінного сну.

В середньому адаптація організму навіть на таку незначну зміну, як переведення часу на 1 годину, відбувається протягом 1-2 тижнів. Але фактично люди вимагають від свого організму перебудови на новий час всього лише за короткі вихідні.

Переведення часу відбувається в міжсезоння, в період загострення застуд і ГРВІ, коли імунітет і без того ослаблений і більше схильний до інфекцій.

Крім того, зниження захисних сил організму може негативно відбитися на складній ситуації, пов'язаній із пандемією ковіду. У групі ризику опиняються люди з ослабленим імунітетом.

За ствердженням іспанських медиків, через переведення часу страждають біоритми людини. Деякі люди пристосовуються до нього краще, інші — гірше. За словами нейробіолога Дієго Редолара з Відкритого університету Каталонії, люди, які реагують на зміни часового поясу, більшою мірою відчувають на власному здоров'ї й наслідки переходу на зимовий або літній час.

Водночас деякі фахівці вважають, що переведення годинників згубно впливає на психологічний стан людини.

Усе зазначене може привести до проблем зі сном, головного болю, підвищеного почуття втоми, зниження концентрації уваги, зростання числа різних захворювань, інфарктів, інсультів, загострення депресій і психічних розладів.

Щоб поберегти свій організм і легше пережити переведення часу лікарі радять — у період адаптації дотримуватися збалансованої дієти, щоб організм отримував всі необхідні речовини, вітаміни та мікроелементи, а також дуже важливо кожен день спати не менше 6 годин.

За матеріалами glavcom.ua та segodnya.ua.

Нагадаємо, як побороти застуду вдома за два дні, пояснила лікарка.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.