Як токсичні думки руйнують день і як з ними боротися
Є дві токсичні ранкові думки, які можуть цілком зруйнувати увесь день.
Авторка книги "Душа грошей" Лінні Твіст зазначає, що ці дві думки виникають у нас мимоволі ще до того, як ми починаємо свій день. Ці думки: "я не виспався" та "у мене не вистачає часу", пише maximum, з посиланням на "Business Insider".
Саме вони є дуже токсичними та можуть з легкістю зіпсуватись весь день і це ще не все.
"Перш ніж ми навіть підведемось з ліжка, нам вже бракує адекватного ставлення до реальності, для нас вже все позаду, вже щось втрачаємо, вже чогось не вистачає. Здається, що це лише скарга на поспіх, але вона переростає у виправдання нереалізованого життя", – пояснює Твіст.
На жаль, чимало людей практикує цей ранковий "ритуал", навіть не підозрюючи про його шкідливість. Така модель мислення породжує тисячі інших думок про нестачу чогось. Через це у вас може виникнути відчуття, що ви не маєте нічого, окрім проблем. Враховуючи, що у людей за день виникає у середньому 60 тисяч думок, то це цілий шквал негативу.
Якщо першими вранішніми думками є те, що ви не виспались і вам бракує часу, то ви отримуєте установку, що у вас нема того, що вам потрібно. Тож ви зовсім не помічаєте всього того, що маєте.
Щоб запобігти цьому спробуйте після сну приділити кілька секунд для створення нової ранкової звички: спрямуйте думки на вдячність. Це не означає, що варто вдавати, ніби все ідеально. Вдячність – це не поверхове твердження, що у вас є все, чого ви прагнете. Вдячність — це визнання того, що для вас є достатнім.
"Я виспався" та "У мене достатньо часу" — початок дня з цими думками допомагає мозку знайти й інші ідеї. Наприклад, "у мене вистачить терпіння, щоб впоратись з цим", "у мене вдосталь креативності, щоб знайти рішення", "у мене вистачає їжі та одягу".
Раніше ми писали, що порушення сну є таким же наслідком COVID-19, як втрата нюху: невролог радить, як себе приспати